کدهای QR در سال 1994 به عنوان راهی برای ردیابی اختراع شدند؟


پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد.

کد QR (مخفف کد پاسخ سریع) در سال 1994 توسط شرکت تابعه سابق تویوتا Denso Wave به عنوان وسیله ای برای ردیابی سریع وسایل نقلیه و قطعات در طول فرآیند تولید آنها اختراع شد. اگرچه دنسو حق ثبت اختراع کدهای QR را دارد، اما استفاده از این فناوری را برای همه رایگان کرده است.

کدهای QR امروزه بیشتر برای ورود به وب‌سایت‌ها یا شبکه‌های Wi-Fi، اشتراک‌گذاری اطلاعات مخاطبین، پرداخت‌های تلفن همراه یا ذخیره داده‌های بلیط هواپیما و قطار در تلفن شما استفاده می‌شوند.

یک کد QR از مجموعه‌ای از مربع‌ها تشکیل شده است که برخی از آنها برای قرار دادن حسگر تصویر استفاده می‌شوند (این مربع‌های بزرگ در سه گوشه هستند)، در حالی که بقیه سلول‌ها حاوی اطلاعات نسخه و قالب و همچنین البته خود داده ها به همراه کدگذاری تصحیح خطا.

نسخه اولیه سیستم بارکد دو بعدی تنها 21 در 21 ماژول را اندازه‌گیری می‌کرد و فقط شامل چهار کاراکتر داده بود، در حالی که بزرگ‌ترین نسخه فعلی (40) شامل 177 در 177 ماژول است و می‌تواند 1264 کاراکتر متن ASCII یا حداکثر را در خود جای دهد. 7089 عدد.

حقیقت جالب: در سال 2014، هاینز بطری های سس کچاپ را با یک کد QR منسوخ ارسال کرد که مشتریان را به یک سایت پورنو می آورد.منبع