کلاهبرداران سعی کردند نسخه نمایشی رایگان Unreal Engine 5 “Superman” را در استیم بفروشند

برش گوشه ها: Steam به دلیل تعدیل محتوای نسبتاً ضعیف خود با انتقادهای زیادی روبرو شده است. برخی بسیاری از بازی‌ها را متهم کرده‌اند که صرفاً تلاش می‌کنند مجموعه‌ای از دارایی‌های Unity و Unreal Engine رایگان را برای پول سریع ورق بزنند. اما به نظر می رسد یک عنوان با تلاش برای فروش پروژه دانلود رایگان شخص دیگری، استراتژی را به یک افراط جدید می برد.

صفحه Steam عنوان، لیست بلندبالایی از ویژگی‌های بلندپروازانه آینده مانند بازی چند نفره، وسایل نقلیه، شخصی‌سازی شخصیت‌ها و امکان سفر به سیارات مختلف را نوید داده بود.

منبع

لیست Heroes City از Steam ناپدید شده است، احتمالاً به دلیل ادعای DMCA بوشما. با این حال، این واقعیت که از مراحل صدور گواهینامه Valve گذشت و به مدت دو هفته در Steam ظاهر شد، تا حدودی هشدار دهنده است.

تیمی که دمو رایگان سوپرمن من را دزدید و در Steam می‌فروشد، اکنون حق چاپ محتوای من را در @YouTube همچنین…
آنها مستقیماً در حال حمله و آزار من هستند و من احساس امنیت نمی کنم اطلاعات شخصی خود را برای ادعای متقابل ارائه دهم … pic.twitter.com/dqd0oHjul4

– تایسون باتلر-بوشما (@TJATOMICA) 14 نوامبر 2022

پس از خرید و اجرای بازی، بوشما اعلام کرد که تلاشی فریبکارانه برای فروش نسخه نمایشی خود بوده است. در حالی که هر کسی از نظر تئوری می‌توانست از همان دارایی‌های Unreal Engine رایگان برای ساخت پروژه‌ای مشابه استفاده کند، او تأیید کرد که پیام‌های نوشته شده بازی و فیزیک کیپ با کار او یکسان است.

استودیوی هیرو گیم ادعا کرد که بوشما یکی از اعضای سابق تیم آنها است که اتهامات خود را علیه بازی به خاطر پول مطرح کرده است، که او به صراحت آن را رد می کند. آنها همچنین یک ادعای حق چاپ علیه ویدیوهای بوشما در یوتیوب از نسخه نمایشی منتشر شده در آوریل ارائه کردند. کانال‌های دیگری مانند Gameranx (در بالا تعبیه شده) و IGN نیز ویدیوهایی از پروژه در آن زمان دارند. Heroes City، با این حال، فقط یک حساب توییتر دارد که به سپتامبر بازمی گردد.

یک توسعه دهنده مستقل، یک بازی در Steam را متهم کرده که کپی دقیقی از نسخه ی نمایشی است که او در اوایل امسال به صورت رایگان منتشر کرد. فروشندگان با ادعاهای خودشان و اعتصاب حق نسخه برداری علیه ویدیوی YouTube توسعه دهنده که نسخه نمایشی را به نمایش می گذاشت پاسخ دادند.

بخونید:  Running Windows apps on ChromeOS just got easier thanks to Cameyo's virtualization platform