کمپین “اکنون به دزدی دریایی زنده پایان دهید” خواستار اقدام سریع علیه پخش غیرقانونی در اروپا است

امضاکنندگان ELPN می گویند که همان نوع دزدی دریایی، که ابزاری برای شستن منافع حاصل از فعالیت های غیرقانونی نیز ارائه می دهد. ایده ای که دست کم عجیب به نظر می رسد، زیرا پخش بدون مجوز (و در نتیجه غیرقانونی) مزایای بسیار کمی را برای هر عملیات ادعایی پولشویی ارائه می دهد.

این ائتلاف شامل مظنونین معمول اجرای کپی رایت مانند MPA، دیزنی، و سایر گروه های ضد دزدی دریایی، به علاوه بسیاری از لیگ های ورزشی اروپایی (یوفا، لیگ برتر، لالیگا، سری A و غیره) و سازمان های رویدادهای زنده مانند گروه های دانمارکی، ارکسترها و موسسات اپرا، ماراتن لندن، کریکت استرالیا، جام رایدر و بسیاری دیگر.

یک سیب زمینی داغ: End Live Piracy Now یک ابتکار جدید در برابر پخش بدون مجوز ورزش ها و رویدادهای زنده است. بیش از 100 سازمان از اتحادیه اروپا می خواهند که برای همیشه به دزدی دریایی پایان دهد، با قوانین جدیدی که سرورهای دزدان دریایی را حتی قبل از پایان برنامه زنده خاموش می کند. که گفتنش راحت تر از انجامش است.

ائتلاف می‌گوید تنها یک ابزار قانونی می‌تواند تأثیر واقعی بر مشکلی به این بزرگی داشته باشد، با مقرراتی در سراسر اروپا که می‌تواند پاسخ مناسبی به موضوع شایع دزدی دریایی در ورزش‌ها و رویدادهای زنده ارائه کند.

قاره کهن برای مقابله با این مسئله به ظاهر حیاتی که توسط حامیان ELPN پیش بینی شده است، چه باید بکند؟ ائتلاف از کمیسیون اروپا – قدرت اجرایی اتحادیه اروپا – می خواهد که یک ابزار قانونی جدید و مؤثر طراحی کند، قانونی که بتواند تضمین کند که محتوای غیرقانونی اطلاع رسانی شده بلافاصله حذف شده و حتی قبل از رویداد زنده (دزدان دریایی) مسدود می شود. به پایان می رسد.

بخونید:  چگونه ویندوز را وادار کنیم که کپی های قبلی فایل های شما را نگه دارد

کمپین جدید ضد دزدی دریایی به نام End Live Piracy Now است و می تواند روی بیش از 100 سازمانی که فراخوانی برای اقدام برای محافظت از خلاقیت، ورزش و فرهنگ در اروپا امضا کرده اند حساب کند.

پخش بدون مجوز ورزش ها و رویدادهای زنده تهدیدی برای اقتصاد و میراث فرهنگی اروپا است، یا این همان چیزی است که یک ابتکار جدید در تلاش برای سوق دادن مقامات اتحادیه اروپا به سمت اقدام سریع و خشن تر علیه دزدان دریایی بیان می کند. خطرات بیشتر از همیشه است، تعداد سازمان‌هایی که در این ابتکار عمل می‌کنند بی‌سابقه است و مروجین خواستار قدرت سانسوری هستند که در قوانین اروپا وجود ندارد – هنوز.

ابتکار «End Live Piracy Now» (ELPN) از اتحادیه اروپا می‌خواهد که به موضوع دزدی دریایی به طور کلی و دزدی محتوای زنده به طور خاص رسیدگی کند. دارندگان حقوق می‌گویند: «دزدی دریایی اکوسیستم‌های خلاق و فرهنگی، بخش‌های ورزش و اجرای زنده اروپا را از بین می‌برد و همچنان ادامه می‌دهد، در حالی که کارگران و صنایع را از «میلیاردها درآمد سالانه» محروم می‌کند. ابتکار عمل End Live Piracy Now بیان می کند که دزدی دریایی زنده پایداری آنچه را که بخش اساسی بافت اجتماعی و اقتصادی اروپا است تضعیف می کند.

با این وجود، کمپین ELPN توسط Pearle (لیگ اتحادیه کارفرمایان هنرهای نمایشی اروپا) همراه با شرکت‌های ورزشی و پخش‌کنندگان سازماندهی شده است، با تعهدی که می‌توان آن را تا 1 اکتبر امضا کرد. برخلاف بسیاری از طرح‌های اخیر ضد دزدی دریایی، که علیه کاربران نهایی انجام شد ، به نظر می رسد کمپین جدید برای واسطه هایی طراحی شده است که از ابهامات موجود در قانون فعلی برای پخش محتوای بدون مجوز برای مصرف کنندگان سوء استفاده می کنند.

بخونید:  Fairphone هوشمندی قابل تعمیر خود را به هدفون می آوردمنبع