کمیسیونر FCC: دولت ایالات متحده باید TikTok را ممنوع کند

موضع جدیدی که توسط کار بیان شده نشان دهنده یک “پیشرفت طبیعی” در تفکر او در مورد TikTok است و ظاهراً از کار خود FCC برای محدود کردن نفوذ چین در شبکه های مخابراتی ایالات متحده مطلع شده است. از سوی دیگر، TikTok نسبت به توافق رضایت‌بخش با واشنگتن مطمئن است. این شرکت خاطرنشان کرد: «کمیسر کار هیچ نقشی یا اطلاع مستقیمی از گفتگوهای محرمانه با دولت ایالات متحده در رابطه با TikTok ندارد، و او در موقعیتی نیست که در مورد آنچه این مذاکرات مستلزم آن است صحبت کند.»منبع

ByteDance، شرکت مادر TikTok، در حال حاضر در حال مذاکره با CFIUS پیشنهادی است که باید هرگونه نگرانی در مورد دسترسی مقامات دولتی چین به داده‌های TikTok مربوط به شهروندان آمریکایی را کاهش دهد. ظاهراً این شرکت همه این داده‌ها را به سرورهایی که توسط اوراکل اجرا می‌شوند منتقل کرده است، اما هنوز نظر دو حزبی در مورد ماهیت اساساً اورولی این برنامه وجود دارد.

به گفته Carr، حتی بهترین معامله توسط CFIUS نیز کافی نخواهد بود. کار می‌گوید: در این مرحله، من با نگاه کردن به رفتار TikTok کار بسیار بسیار سختی دارم و فکر می‌کنم که ما یک ساختار فنی را حذف خواهیم کرد که آنها راهی برای دور زدن آن پیدا نمی‌کنند.

یک سیب زمینی داغ: برندان کار، کمیسر FCC، با ابراز نگرانی دو حزبی در مورد نظارت چین بر شهروندان آمریکایی، خواستار ممنوعیت ملی برنامه TikTok است. با این حال، TikTok تسلیم نمی شود و همچنان منتظر توافق با کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) است.

بخونید:  اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی برای جلوگیری از مشاهده تصاویر برهنه ناخواسته توسط کاربران است

برندان کار، وکیلی که در حال حاضر به عنوان کمیسر کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) فعالیت می کند، به ورزش مورد علاقه خود بازگشته است: ضربه زدن به TikTok و خواستار کنترل شدیدتر برنامه تحت کنترل چین توسط دولت ایالات متحده است. کار گفت: در این مرحله، اعتماد بسیار کمی در مورد توانایی این شرکت برای مدیریت صحیح داده های کاربران آمریکایی وجود دارد.

چند ماه پیش، کار از گوگل و اپل خواست تا TikTok را از فروشگاه های برنامه مربوطه خود حذف کنند. در یک مصاحبه جدید با CNN، کمیسر اکنون خواستار ممنوعیت سراسری با وجود تلاش‌های انجام شده توسط هر دو طرف – دولت ایالات متحده و TikTok – برای دستیابی به توافق شده است.

کار در سال 2017 توسط دونالد ترامپ به عنوان عضوی از FCC منصوب شد و مدتی است که منتقد سرسخت برنامه جمع آوری داده ها بوده است. به گفته خود کمیسیونر، TikTok «فقط یک برنامه ویدیویی دیگر» نیست، بلکه «یک ابزار نظارتی پیچیده است که مقادیر زیادی از داده‌های شخصی و حساس را جمع‌آوری می‌کند» با ارتباط مستقیم با دیکتاتوری کمونیستی پکن.