کمیسیون اروپا در حال بررسی خرید VMware توسط Broadcom است

به این دلایل، کمیسیون اروپا قرارداد پیشنهادی Broadcom-VMware را به طور کامل بررسی خواهد کرد. این معامله در 15 نوامبر 2022 به کمیسیون اطلاع داده شد و اکنون کمیسیون 90 روز کاری (تا 11 می 2023) فرصت دارد تا تصمیم بگیرد. Broadcom گفت که این شرکت با مقامات سراسر جهان برای پاسخگویی به هرگونه نگرانی کار می کند و مشتاقانه منتظر ادامه “کار سازنده خود با کمیسیون اروپا به عنوان بخشی از روند بررسی کامل آنها است.” Broadcom گفت که این معامله تا پایان سال مالی 2023 بسته خواهد شد.منبع

به طور خلاصه: مانند بسیاری از آژانس های دیگر در سراسر جهان، کمیسیون اروپا شروع به بررسی دقیق تر خرید پیشنهادی VMware توسط Broadcom کرده است. اتحادیه اروپا می خواهد بفهمد که آیا این توافق تاثیر منفی بر رقابت خواهد داشت یا خیر، که به نظر می رسد یک موضوع واقعی پس از تحقیقات اولیه باشد.

Broadcom می‌خواهد VMware را با مبلغ هنگفت 61 میلیارد دلار خریداری کند، معامله‌ای که در صورت نهایی شدن، می‌تواند یکی از بزرگترین خریدهای بازار فناوری باشد. این دو شرکت قصد دارند در سال مالی 2023 Broadcom که در نوامبر 2022 آغاز شد، ادغام شوند، اما هنوز موانع زیادی وجود دارد که باید قبل از امضای نهایی قرارداد از بین بروند.

به گفته مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا که مسئول سیاست رقابت است، خرید VMware، یک «ارائه‌دهنده نرم‌افزار مجازی‌سازی سرور کلیدی»، موضوعی نگران کننده برای بروکسل است. وستاگر گفت: پس از ادغام، Broadcom می‌تواند از تعامل رقبای سخت‌افزاری خود با نرم‌افزار مجازی‌سازی سرور VMware، بسته‌بندی محصولات VMware با پردازنده مرکزی و پیشنهادات امنیتی خود، و جلوگیری از توسعه SmartNIC‌ها توسط سایر ارائه‌دهندگان مانند آنهایی که در پروژه Monterey VMware درگیر هستند، جلوگیری کند. (Nvidia، Intel، Amd).”

بخونید:  اینتل از پردازنده‌های دسکتاپ نسل سیزدهم Core با هسته‌های بیشتر و فرکانس‌های بالاتر رونمایی کرد.

گفته می شود که کمیسیون به ویژه نگران است که این معامله “به Broadcom اجازه می دهد تا رقابت در بازار برای قطعات سخت افزاری خاصی را که با نرم افزار VMware تعامل دارند، محدود کند.” در بازار سرور، قابلیت همکاری یک نیاز اساسی است و کمیسیون می‌ترسد که یک Broadcom قوی‌تر و بزرگ‌تر بتواند قیمت‌های بالاتر، کیفیت پایین‌تر و نوآوری کمتری را برای مشتریان تجاری و (“در نهایت”) مصرف‌کنندگان افزایش دهد.

یکی دیگر از موانع بزرگ در برابر گرسنگی به ظاهر سیری ناپذیر Broadcom برای شرکت های کوچکتر، از اتحادیه اروپا می آید، با کمیسیون اروپا که تحقیقات عمیقی را برای ارزیابی اینکه آیا این خرید مانع رقابت در بازار سرور اتحادیه اروپا می شود، اعلام کرد.

کمیسیون اروپا می‌گوید که Broadcom یک شرکت سخت‌افزاری است که کارت‌های رابط شبکه (NIC)، آداپتورهای گذرگاه میزبان فیبر کانال (FC HBA) و آداپتورهای ذخیره‌سازی را ارائه می‌دهد، حتی اگر سازمان مستقر در سن خوزه به چیزی بسیار متفاوت از طراح اصلی تراشه تبدیل شده است. به عنوان بخشی از هیولت پاکارد متولد شد. امروزه، Broadcom به شدت در حال خرید شرکت های فناوری دیگر است و VMware تنها آخرین وعده غذایی (پرهزینه) روی میز خواهد بود.