کنسول 8 بیتی Arduboy Mini به اندازه کتاب کبریت از هدف Kickstarter خود عبور می کند.

کیک استارتر Arduboy Mini هدف 10000 دلاری خود را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر با هفت روز باقی مانده به 45500 دلار رسیده است. شما می توانید یکی از دستگاه ها را با قیمت پایین فقط 29 دلار پیش خرید کنید یا یک بسته ده تایی را با قیمت 240 دلار خریداری کنید، که می تواند یک پیشنهاد جذاب برای مدارسی باشد که به دنبال آموزش ساخت بازی 8 بیتی هستند. همچنین نسخه های گرافیتی با نسخه محدود با قیمت 34 دلار وجود دارد. زمان تخمینی تحویل Arduboy Mini ژوئن 2023 است.

دستگاه پیگیری، Arduboy FX، فضای ذخیره‌سازی بیشتری را ارائه می‌کرد که می‌توانست 200 بازی را در خود جای دهد. آخرین نسخه، Arduboy Mini، به نصف اندازه اصلی کاهش می یابد (48 x 32 x 8 میلی متر)، فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به Arduboy FX دارد، و با 300 بازی منبع باز، 8 بیتی الهام گرفته شده از یکپارچه، از پیش نصب شده است. ایجاد شده توسط توسعه دهندگان

خطرات معمول حمایت از پروژه های Kickstarter هنوز قابل اجرا هستند، اما بیتس به دو کمپین سخت افزاری موفق قبلی Kickstarter و پنج سال تجربه عملیاتی به عنوان دلایلی برای اطمینان خاطر اشاره می کند.منبع

اندازه کوچک Arduboy Mini به این معنی است که به برد مدار برهنه کاهش یافته است. صفحه نمایش OLED 128 در 64، پردازنده ATmega32u4 با فرکانس 16 مگاهرتز، رم 2.5 کیلوبایتی، شش دکمه و یک پورت USB-C متصل است. فاقد اسپیکر یا باتری داخلی است—مالکان می‌توانند در صورت تمایل به این ویژگی‌ها از کنتاکت‌های لحیم در پشت دستگاه استفاده کنند—اما Mini می‌تواند از منبعی مانند باتری قابل حمل که از طریق درگاه USB-C متصل می‌شود تغذیه شود.

بخونید:  پس از اینکه هیدئو کوجیما به طور نادرست به ترور شینزو آبه مرتبط شد، کوجیما پروداکشن در حال بررسی اقدامات قانونی است.

قبل از راه‌اندازی یک Kickstarter موفق، بیتس نمونه اولیه Arduboy اصلی را در سال 2014 به نمایش گذاشت. اساساً یک کلون 8 بیتی Game Boy منبع باز و به اندازه کارت ویزیت (ضخامت 1.6 میلی متر) بود که بر اساس یک آردوینو حذف شده بود. تخته، از این رو نام. این دستگاه همچنین دارای یک کنترلر دیجیتال خازنی چهار طرفه، دو دکمه، یک باتری سکه ای و یک صفحه نمایش کوچک OLED بود.

در متن: آیا شما از طرفداران کنسول های سبک رترو هستید؟ Arduboy Mini به لیست طولانی دستگاه‌هایی که بازی‌های گذشته را بازسازی می‌کنند می‌پیوندد، یک جعبه کبریت مانند Game Boy از کوین بیتس، که Arduboy اصلی را ایجاد کرد که بسیار محبوب شد.