کیا شروع به کنار زدن پرده SUV 2024 EV9 خود کرده است


چیزی که باید منتظرش بود: بازار خودروهای برقی مقرون به صرفه تاکنون به خودروهای کوچک محدود شده است. کیا ممکن است با رونمایی کامل از شاسی بلند سه ردیفه تمام برقی خود در این ماه تغییر کند و گزینه جدیدی برای حمل و نقل غیر بنزینی برای خانواده ها به ارمغان بیاورد. این شرکت هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است اما برخی از امکانات رفاهی خود را به نمایش گذاشته است.

کیا این هفته نگاهی اولیه به طراحی بیرونی و داخلی EV9 2024 آینده ارائه کرد و جزئیات مهم دیگری هنوز در راه است. از جمله جالب ترین ویژگی ها می توان به تنظیمات صندلی و صفحه نمایش لمسی داشبورد اشاره کرد.

این شرکت مدل هایی را ارائه می دهد که شش یا هفت سرنشین دارند. صندلی های ردیف دوم می توانند 180 درجه بچرخند تا مستقیماً به ردیف سوم بچرخند. یک تصویر همچنین صندلی ردیف دوم را نشان می‌دهد که رو به در است که احتمالاً به مسافران اجازه می‌دهد راحت‌تر وارد و خارج شوند.

علاوه بر این، صندلی‌های ردیف اول و دوم همگی می‌توانند به طور همزمان دراز بکشند تا در هنگام شارژ خودرو به سرنشینان اجازه استراحت دهند. کسانی که نگران غفلت کیا از مسافران ردیف سوم هستند باید بدانند که صندلی‌های عقب به جا لیوانی و شارژر دسترسی خواهند داشت.

داشبورد دارای یک صفحه نمایش پانوراما است که از پشت فرمان تا مرکز داشبورد کشیده شده است. این پنل ترکیبی از دو صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی و یک صفحه نمایش بخش پنج اینچی برای حداقل تعداد دکمه های کنترل داشبورد آنالوگ است.

جزئیات مرکزی مانند قیمت، ظرفیت باتری و اسب بخار هنوز ناشناخته است. با این حال، سندی که Car and Driver در ژانویه به دست آمد، برخی از مشخصات اولیه را فاش کرد که ممکن است با رونمایی کامل خودروی برقی کیا در اواخر این ماه تغییر کنند یا تغییر نکنند.

بر اساس یک نظرسنجی که یکی از صاحبان Telluride دریافت کرده و با این فروشگاه به اشتراک گذاشته است، قیمت مدل های مختلف می تواند بین 56000 تا 73000 دلار باشد. نسخه های پایین تر می توانند دارای دیفرانسیل عقب، 200 اسب بخار قدرت، 250 پوند فوت گشتاور و برد 220 مایلی باشند، اما ظرفیت یدک کشی ندارند، در حالی که در عرض هشت و نیم ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسند. ردیف بعدی ممکن است تا 2000 پوند یدک بکشد و تا 290 مایل سفر کند.

یک مدل چهار چرخ متحرک می تواند 400 اسب بخار قدرت، 380 پوند فوت گشتاور و ظرفیت بکسل 3500 پوندی داشته باشد، اما برد را به 260 مایل کاهش می دهد. یک نسخه کمی گران‌تر، اندازه چرخ را از 19 به 20 اینچ افزایش می‌دهد، اما برد را تا 240 مایل کاهش می‌دهد. با همین محدوده، مدل رده بالا ظاهراً می تواند 4500 پوند یدک بکشد، دارای چرخ های 21 اینچی و گشتاور 480 پوند فوت است.منبع