کیم کارداشیان با پرداخت 1.26 میلیون دلار برای پست تبلیغاتی کریپتو موافقت کرد

گری جنسلر، رئیس SEC، گفت: «این مورد یادآور این است که وقتی افراد مشهور یا تأثیرگذار فرصت‌های سرمایه‌گذاری، از جمله اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری‌شده را تأیید می‌کنند، به این معنا نیست که این محصولات سرمایه‌گذاری برای همه سرمایه‌گذاران مناسب هستند». ما سرمایه گذاران را تشویق می کنیم تا ریسک ها و فرصت های بالقوه یک سرمایه گذاری را با توجه به اهداف مالی خود در نظر بگیرند.

می‌ودر و دی‌جی خالد در سال 2018 به دلیل افشا نکردن اینکه برای تبلیغ عرضه اولیه سکه (ICO) پرداخت شده‌اند، به ترتیب بیش از 600 هزار دلار و 150 هزار دلار با جریمه‌های سنگین SEC مواجه شدند. و استیون سیگال مجبور شد بیش از 300000 دلار برای تبلیغ یک ICO بدون افشای پرداخت‌ها در سال 2020 بپردازد، اما به نظر می‌رسد این بازیگر این روزها کار زیادی انجام نمی‌دهد، بنابراین احتمالاً به این پول نیاز داشته است.

منبع

ICO (CTR) Centra چند ساعت دیگر شروع می شود. قبل از فروش مال خود را بگیرید، من مال خود را گرفتم https://t.co/nSiCaZ274l pic.twitter.com/dB6wV0EROJ

– فلوید می ودر (@FloydMayweather) 18 سپتامبر 2017

این پست توجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را به خود جلب کرد. آژانس کارداشیان را به دلیل افشا نکردن پرداخت خود متهم کرد. او اکنون این اتهامات را با یک جریمه 1.26 میلیون دلاری که نشان دهنده پرداخت تبلیغاتی او است، به اضافه سود پیش داوری و یک جریمه 1،000،000 دلاری تسویه کرده است. این ستاره تلویزیون واقعیت همچنین موافقت کرده است که به مدت سه سال هیچ گونه اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده را تبلیغ نکند.

بخونید:  توییتر پس از اینکه صدها نفر به دنبال اولتیماتوم «سخت‌کوه» ایلان ماسک، کارمندان باقی مانده را از دفاتر خارج کردند.

کارداشیان سال گذشته یک استوری اینستاگرام برای ۲۷۸ میلیون دنبال‌کننده‌اش درباره توکن‌های Emax، امنیت دارایی رمزنگاری شده توسط EthereumMax، که هیچ ارتباطی با اتریوم ندارد، منتشر کرد. در حالی که اینفلوئنسر یک سلب مسئولیت کوچک اضافه کرد و اشاره کرد که این یک تبلیغ پولی است، او در این پست ادعا کرد – که شبیه یک تبلیغ نبود – درباره این سکه از دوستانش شنیده است. کارداشیان همچنین فاش نکرد که برای انتشار این پست 250 هزار دلار دستمزد دریافت کرده است.

این پست حاوی پیوندی به وب‌سایت EthereumMax بود که در آن بخشی وجود داشت که توضیح می‌داد چگونه سرمایه‌گذاران بالقوه می‌توانند به من گفته‌اند، «آیا به کریپتو علاقه‌مندید؟» این یک توصیه مالی نیست، خرید توکن

فلوید می ودر همچنین برای تبلیغ رمزارزها از جمله EthereumMax دچار مشکل شده است. او در جریان مسابقه بوکس نمایشگاهی با لوگان پل، یک تبلیغ URL EthereumMax را روی شورت خود پوشید. گروهی از سرمایه گذاران اوایل سال جاری علیه کارداشیان، می ودر و ستاره بسکتبال پل پیرس به دلیل تبلیغ این توکن شکایت کردند.