گزارش شده است که درایور گرافیکی اخیر AMD Radeon ویندوز را بریک می کند

هنگام حذف درایورهای مشکل دار، نرم افزارهای شخص ثالث مانند Display Driver Uninstaller می توانند از حذف پاکیزه اطمینان حاصل کنند. با این حال، کاربران باید یک نقطه بازیابی سیستم را قبل از استفاده از آن تنظیم کنند.

منبع

وضعیت فوق‌العاده دلسردکننده است زیرا برای اکثر دارندگان پردازنده گرافیکی AMD، این اولین درایور جدید این شرکت از اوایل دسامبر است. تیم رد به‌روزرسانی‌های درایور خود را منحصراً بر روی کارت‌های جدید Radeon RX 7000 خود در ماه‌های دسامبر و ژانویه متمرکز کرد.

کف دست: این به اندازه کافی بد است که کاربران با کارت گرافیک های قدیمی تر AMD مجبور شدند دو ماه برای درایور جدید صبر کنند. اکنون گزارش‌ها نشان می‌دهند که درایور ویندوز 10 و 11 را غیر قابل بوت می‌کند. تیم رد هنوز به طور رسمی پاسخ نداده است، اما کسانی که درایور را نصب می کنند باید ابتدا یک نقطه بازیابی سیستم جدید را برای ایمن بودن تنظیم کنند.

دارندگان دستگاه های Radeon 6800U مانند Ayaneo 2 و Ayaneo Geek نیز باید مراقب درایور 23.2.1 باشند زیرا یک نقص باعث می شود VRAM موجود APU را به 512 مگابایت کاهش دهد. Ayaneo به کاربران توصیه می کند پس از بررسی حافظه در Task Manager یک بایوس جدید از طریق USB فلش کنند. مشاوره Ayaneo این نظریه را تقویت می کند که چیزی در آخرین درایور AMD بر بایوس تأثیر می گذارد، اما مشخص نیست که چگونه این درایور بر سایر دستگاه های 6800U مانند GPD Win Max 2 تأثیر می گذارد.

حساب رسمی توییتر برای نرم افزار CapFrameX به افراد آسیب دیده توصیه می کند که گزینه های بوت خود را در BIOS بررسی کنند، زیرا مشکوک هستند که راننده تنظیمات BIOS را تغییر داده است. برخی معتقدند که به‌روزرسانی اخیر ویندوز کاملاً با درایور جدید مطابقت ندارد.