گزارش می گوید حاشیه سود کم EVGA ممکن است تا حدی به خودی خود تحمیل شده باشد

منصفانه است که فرض کنیم EVGA با ادعاهای خود در مورد رفتار توهین آمیز Nvidia با سازندگان صادق است. Nvidia شناخته شده است که دستورالعمل ها و ضرب الاجل های دقیقی را برای انتشار محصولات تعیین می کند. گزارشی از JPR نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های Nvidia به سود Nvidia اجازه داده است که به سرعت رشد کند، در حالی که حاشیه سود سازنده AIB از سال 2000 تقریباً 20٪ کاهش یافته است.

در مجموع، گرد و غبار این وضعیت هنوز در حال فروکش است و ما در حال حاضر از کل داستان اطلاعی نداریم، زیرا فقط جنبه EVGA از داستان را شنیده ایم. همچنین ممکن است انویدیا در مورد این وضعیت اظهار نظر نکند و کاربران کنجکاو را در مورد آنچه واقعاً در جریان است در تاریکی قرار دهد. یک چیز قطعی است: غیبت آتی EVGA از بازار کارت گرافیک مایه تاسف است و ما امیدواریم که آنها بتوانند در رده های دیگر محصولات موفق شوند.منبع

گزارش شده است که فقدان ارتباط باعث شده است که EVGA به طور قابل توجهی حاشیه سود را کاهش دهد، به ویژه پس از کاهش قیمت اخیر در کارت های گرافیک رده بالاتر Ampere. EVGA خاطرنشان می کند که از زمان کاهش اخیر بازار و کاهش قیمت متعاقب آن، صدها دلار در کارت های ردیف RTX 3080 و RTX 3090 از دست داده اند.

با این حال، گزارشی از آزمایشگاه ایگور ادعا می کند که مشکلات EVGA با سود ممکن است تا حدودی به خودی خود تحمیل شده باشد. ایگور اشاره می کند که EVGA در مقایسه با سایر تولیدکنندگان AIB مانند Asus، Gigabyte و بسیاری دیگر متفاوت عمل می کند. برخلاف آن شرکت‌ها، EVGA بردهای مدار و خنک‌کننده‌ها را به اشخاص ثالث واگذار می‌کند که هزینه کلی تولید کارت را افزایش می‌دهد. ایگور ادعا می کند که این برون سپاری حاشیه سود EVGA را به حدود 5 درصد کاهش می دهد در مقابل سایر تولیدکنندگان که حاشیه سود آنها حدود 10 درصد است.

در متن: آخر هفته گذشته، EVGA اعلام کرد که دیگر قبل از معرفی پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 4000 توسط انویدیا، کارت گرافیک تولید نمی‌کند. EVGA ادعا کرد که رابطه آنها با انویدیا “توهین آمیز” و ناعادلانه بوده است، اما گزارشی از آزمایشگاه Igor ادعا می کند که مشکلات EVGA ممکن است تا حدی به خودی خود تحمیل شده باشد.

ایگور با یک رقیب ناشناس صحبت کرد که ادعا کرد استراتژی EVGA “خودکشی” است و “اگر سودآور بود، ما مدت ها پیش این کار را انجام می دادیم.”

بسیاری از طرفداران و علاقه مندان به فناوری در آخر هفته از این خبر مبنی بر اینکه EVGA، یکی از تولیدکنندگان محبوب AIB، دیگر کارت گرافیک های مبتنی بر GPU های Nvidia GeForce تولید نمی کند، شوکه شدند. EVGA اظهار داشت که رابطه آنها با انویدیا “سوءاستفاده” بوده و انویدیا را به داشتن “فقدان شدید ارتباط” در مورد قیمت گذاری کارت های گرافیک متهم کرد.

به گفته ایگور، سخاوتمندی EVGA نیز یکی از افت آنها بوده است. کارت‌های گرافیک EVGA نسبت به رقبا دوره‌های گارانتی بسیار طولانی‌تری داشته‌اند، و EVGA همچنین یک برنامه «گام‌آپ» ارائه کرده است که به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد در صورتی که کارت فعلی‌اش با نسخه جدید «منسوخ» شود، GPU خود را ارتقا دهد.