گفته می شود تسلا در حال آماده سازی مدل 3 بازطراحی شده است


به طور خلاصه: طبق گزارش‌ها، تسلا در حال کار بر روی یک نسخه بازطراحی شده از مدل 3 پنج ساله خود است که هدف آن کاهش هزینه‌های تولید و در عین حال تمرکز بر امکاناتی است که برای خریداران جذاب است. این پروژه که با اسم رمز «هایلند» شناخته می‌شود، با کاهش تعداد قطعات استفاده شده در داخل خودرو، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

به گفته منبع آگاه به گزارش رویترز، تجدید نظرهای اضافی، از جمله تغییرات در نمای بیرونی و پیشرانه سدان، نیز می‌تواند با تازه‌سازی همراه باشد.

تسلا به استفاده از ماشین‌های ریخته‌گری برای ایجاد قطعات منفرد و بزرگ‌تر برای کاهش هزینه‌ها و تسریع در مونتاژ معروف است. محدود کردن تعداد اجزای منفرد مورد استفاده در ساخت نیز احتمالاً فشار کمتری را بر زنجیره تأمین وارد می‌کند.

ماسک در مصاحبه‌ای در کنفرانس بارون فاندز در اوایل این هفته گفت: “بارها و بارها، ما قطعاتی را پیدا کردیم که مورد نیاز نیستند. آنها در هر صورت یا اشتباهی در آنجا قرار داده شدند. ما قطعات زیادی را از خودرویی که هیچ کاری انجام نمی داد حذف کردیم.” ماه

منابع گفتند که مدل 3 به روز شده در کارخانه Gigafactory تسلا در شانگهای از سه ماهه سوم سال 2023 تولید خواهد شد. همچنین انتظار می رود تولید در کارخانه تسلا در فرمونت، کالیفرنیا، انجام شود، اما مشخص نیست چه زمانی کار در آنجا آغاز می شود. رویترز همچنین نمی‌دانست تسلا با این تغییرات به دنبال چه نوع صرفه‌جویی در هزینه‌های احتمالی است یا اینکه آیا هر یک از این پس‌اندازها به شکل کاهش قیمت به خریداران منتقل می‌شود.

تسلا با افزایش فشار خودروسازان سنتی در جلوی خودروهای برقی از جمله Chevy با بلیزر EV جدید و F-150 لایتنینگ تمام الکتریکی فورد مواجه است. GMC همچنین اخیراً پیکاپ EV Sierra Denali 2024 خود را با قیمت 107,000 دلار قبل از هزینه های فروشنده معرفی کرد.

سازنده EV نیز گرمای رقبای خارجی را احساس می کند. در چین، که دومین بازار بزرگ تسلا پس از ایالات متحده است، فروش مدل 3 در 10 ماه اول سال 2022 نسبت به سال قبل 9 درصد کاهش داشته است.

مقرون به صرفه ترین مدل 3 تسلا از 46990 دلار شروع می شود قبل از اینکه هر گونه صرفه جویی در مصرف گاز در معادله لحاظ شود. در سه ماهه اخیر، تسلا در مجموع 345988 خودرو مدل 3 / مدل Y تولید کرده است.

اعتبار تصویر: Screen Postمنبع