گوگل استخدام را کند می کند زیرا شرکت های بیشتری در مورد اقتصاد نگران هستند

طبق گزارش ها، ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت، ایمیلی را برای کارمندان ارسال کرد که در آن کاهش استخدام ها را تایید کرد. او نوشت: “در حرکت رو به جلو، ما باید کارآفرین تر باشیم، با فوریت بیشتر، تمرکز دقیق تر و گرسنگی بیشتر از آنچه در روزهای آفتابی نشان داده ایم کار کنیم.” گوگل 10000 نفر را در سه ماهه دوم 2022 استخدام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

مایکروسافت نیز در حال انجام برخی سازماندهی مجدد است. بلومبرگ گزارش می دهد که بخش کوچکی از نیروی کار خود، کمتر از 1٪ از 180000 کارمند خود را از گروه هایی از جمله مشاوره و راه حل های مشتری و شریک اخراج می کند. این کاهش مشاغل از سراسر جهان را پوشش خواهد داد.

اینسایدر به نقل از دو کارمند ارشد گوگل گزارش می دهد که مدیران گوگل از کاهش سرعت استخدام شرکت در ماه گذشته مطلع شده اند. رهبران به آنها دستور داده بودند که درصدی از کمک های مالی خود را برای سه ماهه سوم پس بدهند.

مایکروسافت در بیانیه ای ایمیلی گفت: “مانند همه شرکت ها، ما اولویت های تجاری خود را به طور منظم ارزیابی می کنیم و بر اساس آن تنظیمات ساختاری را انجام می دهیم.” با این حال، این شرکت تاکید کرد که همچنان در سایر زمینه ها استخدام خواهد کرد و تعداد کل کارکنان خود را در سال آینده افزایش خواهد داد. این شرکت همچنین ادعا کرد که اخراج‌ها به دلیل چشم‌انداز اقتصادی متزلزل رخ نداده است، اگرچه در ماه می، استخدام در گروه‌های Windows و Office خود را کند کرد.

بخونید:  مطالعه نشان می‌دهد که کارگران بیشتری از ChatGPT استفاده می‌کنند بدون اینکه به کارفرمایان خود بگویندمنبع

به طور خلاصه: گوگل و مایکروسافت با ساده‌سازی کسب‌وکار خود، راه سایر شرکت‌های بزرگ فناوری را دنبال می‌کنند. در مورد گوگل، از آنجایی که به نظر می رسد کارآفرینانه تر باشد، سرعت استخدام را کاهش می دهد. در همین حال، مایکروسافت در حال کاهش مشاغل است، اگرچه همچنان کارکنان را در نقش های دیگر استخدام می کند.

رئیس گوگل به “چشم انداز نامطمئن اقتصاد جهانی” برای این تصمیم اشاره کرد، بی شباهت به “احساس فوق العاده بد” ایلان ماسک در مورد اقتصاد در ماه گذشته که او را بر آن داشت تا تمام استخدام های تسلا را متوقف کند و 10 درصد از مشاغل سازنده خودروهای الکتریکی را کاهش دهد.

پیچای ادامه داد: “در برخی موارد، این به معنای ادغام در جایی که سرمایه‌گذاری‌ها با هم تداخل دارند و فرآیندها را ساده می‌کند. در موارد دیگر، این به معنای توقف استقرار و استقرار مجدد منابع در مناطق با اولویت بالاتر است.”