گوگل به طور قابل توجهی مدیریت رمز عبور خود را برای Chrome در رایانه شخصی، اندروید و iOS بهبود می بخشد


به طور خلاصه: مدیر گذرواژه گوگل برای کروم و اندروید این هفته به‌روزرسانی بزرگی را دریافت کرد که تجربه کاربری خود را ساده‌تر کرده و عملکرد خود را با سایر مدیران برجسته رمز عبور هماهنگ می‌کند. کاربران می توانند به ویژگی های جدید در مرورگر کروم برای رایانه شخصی، اندروید و iOS دسترسی داشته باشند.

گوگل در این هفته چندین ویژگی جدید را برای مدیریت رمز عبور خود معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی رمزهای عبور قوی و منحصربه‌فرد تولید کنند و در عین حال سریع‌تر به آن‌ها در چندین دستگاه دسترسی داشته باشند.

پیش از این، کروم از کاربران درخواست می‌کرد تا رمزهای عبور را ذخیره کند. اکنون مکانی در مرورگر برای تولید و ذخیره رمزهای عبور به صورت دستی وجود دارد. می‌تواند برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها در رایانه‌های شخصی، Android و iOS رمز عبور ایجاد، ذخیره و تکمیل خودکار کند.

در اندروید، گوگل اکنون بررسی می‌کند که کدام یک از گذرواژه‌های شما در معرض خطر یا خیلی ضعیف هستند. این شرکت همچنین رابط مدیریت را در تنظیمات کروم و اندروید یکپارچه کرد. کاربران حتی می توانند یک میانبر برای دسترسی سریع به آن از صفحه اصلی اندروید ایجاد کنند.

برای استفاده از مدیر رمز عبور در Chrome، همگام‌سازی را روشن کنید. انجام این کار در iOS، کروم را به عنوان گزینه تکمیل خودکار در تنظیمات > گذرواژه ها اضافه می کند. در Android، «سرویس تکمیل خودکار» را در تنظیمات جستجو کنید، Google را برای سرویس تکمیل خودکار انتخاب کنید و «استفاده از تکمیل خودکار با Google» را روشن کنید.

سرویس هایی مانند 1Password، Bitwarden و LastPass برای مدتی این سطح از عملکرد را داشتند. با این حال، مدیر Google برای هر کسی که از Chrome استفاده می کند رایگان و همیشه در دسترس است.منبع