گوگل حداقل مشخصات گوشی را برای اندروید 13 افزایش می دهد

هر تلفنی که این حداقل الزامات جدید را برآورده نمی‌کند، نمی‌تواند به اندروید 13 ارتقا یابد، در حالی که گوشی‌های جدیدی که با اندروید 13 عرضه می‌شوند باید آن‌ها را برآورده کنند تا واجد شرایط مجوز Play Store باشند.

Ars خاطرنشان می کند که اگر گوگل تصمیم بگیرد حداقل نیازمندی ها را در کل اکوسیستم اندروید گسترش دهد، این تغییر دستگاه های غیر همراه مانند تلویزیون های هوشمند را که همیشه حداقل 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی ندارند، پوشش می دهد. برای مثال Chromecast با Google TV فقط 8 گیگابایت دارد. این خبر خوبی برای کاربرانی است که به دلیل فضای محدود نتوانسته اند برنامه های خود را به روز کنند.

منبع

چه اتفاقی افتاده؟ سیستم عامل موبایل اندروید در طول سال ها مسیر طولانی را طی کرده است. و مانند بسیاری از انواع دیگر نرم افزارها، حداقل مورد نیاز دستگاه برای اجرای سیستم عامل همچنان در حال افزایش است. برای اندروید 13، گوگل این حداقل الزامات را بار دیگر افزایش داده است.

اندروید 13 مرحله طولانی بتا و پیش نمایش خود را ترک کرد و در ماه آگوست بر روی تلفن های پیکسل آغاز شد. این خبر خوشایند برای مصرف کنندگانی است که همیشه دوست دارند از آخرین نسخه استفاده کنند، اما بسیاری از کاربران تلفن در کشورهای در حال توسعه احتمالاً تحت تأثیر نیازهای به روز شده سیستم عامل قرار خواهند گرفت.

یک خبر کوچک در اینجا: Google در حال افزایش حداقل الزامات سخت افزاری است که دستگاه های دستی باید برآورده شوند تا بتوانند GMS را بسته بندی کنند.

بعید است که این تغییر بر کسی در کشورهایی مانند ایالات متحده تأثیر بگذارد، جایی که شما برای پیدا کردن گوشی هایی با رم کمتر از 2 گیگابایت یا 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی مشکل خواهید داشت. اما گوگل اشاره می کند که بیش از 250 میلیون نفر از Android Go استفاده می کنند و با OEM های بزرگی مانند Jio، Samsung، Oppo و Realme که دستگاه های Android Go را می سازند، نیاز به توسعه دهندگان برای ساخت برنامه هایی وجود دارد که عملکرد خوبی روی این گوشی ها داشته باشند.

گوگل می نویسد که کاربران Android Go، نسخه کم مصرف اندروید ساخته شده برای گوشی های هوشمند سطح پایین، اگر بخواهند به اندروید 13 بروند، حداقل به 2 گیگابایت رم نیاز دارند. این یک گیگابایت افزایش نسبت به اندروید 11 و اندروید 12 است. نسخه Go) الزامات. در همین حال، اندروید 8 تا 10 فقط به 512 مگابایت نیاز داشت.

اگرچه در پست گوگل به آن اشاره ای نشده است، میشال رحمان از Esper و جیسون بایتون، کارشناس محصولات گوگل (از طریق Ars Technica) می نویسند که حداقل مورد نیاز ذخیره سازی نیز افزایش یافته است، به 16 گیگابایت.