گوگل حداقل مشخصات گوشی را برای اندروید 13 افزایش می دهد

اکنون، همه دستگاه‌های دستی که با Android 13+ راه‌اندازی می‌شوند باید حداقل 2 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه فلش داشته باشند تا بتوانند GMS را از قبل بارگیری کنند. https://t.co/fDppuhlfoW

— میشال رحمان (@MishaalRahman) 7 سپتامبر 2022

اندروید 13 مرحله طولانی بتا و پیش نمایش خود را ترک کرد و در ماه آگوست بر روی تلفن های پیکسل آغاز شد. این خبر خوشایند برای مصرف کنندگانی است که همیشه دوست دارند از آخرین نسخه استفاده کنند، اما بسیاری از کاربران تلفن در کشورهای در حال توسعه احتمالاً تحت تأثیر نیازهای به روز شده سیستم عامل قرار خواهند گرفت.

گوگل می نویسد که کاربران Android Go، نسخه کم مصرف اندروید ساخته شده برای گوشی های هوشمند سطح پایین، اگر بخواهند به اندروید 13 بروند، حداقل به 2 گیگابایت رم نیاز دارند. این یک گیگابایت افزایش نسبت به اندروید 11 و اندروید 12 است. نسخه Go) الزامات. در همین حال، اندروید 8 تا 10 فقط به 512 مگابایت نیاز داشت.

اگرچه در پست گوگل به آن اشاره ای نشده است، میشال رحمان از Esper و جیسون بایتون، کارشناس محصولات گوگل (از طریق Ars Technica) می نویسند که حداقل مورد نیاز ذخیره سازی نیز افزایش یافته است، به 16 گیگابایت.

منبع

چه اتفاقی افتاده؟ سیستم عامل موبایل اندروید در طول سال ها مسیر طولانی را طی کرده است. و مانند بسیاری از انواع دیگر نرم افزارها، حداقل مورد نیاز دستگاه برای اجرای سیستم عامل همچنان در حال افزایش است. برای اندروید 13، گوگل این حداقل الزامات را بار دیگر افزایش داده است.

بخونید:  یوتیوب در حال آزمایش گزینه پخش 1080p "Premium" برای مشترکین است