گوگل درایو به پشتیبانی از ویندوز 8، 8.1 و ویندوز 10 32 بیتی پایان می دهد

ویندوز 10 هنوز نزدیک به 72 درصد سهم جهانی از بازار ویندوز را در اختیار دارد، اما با به‌روزرسانی ویژگی‌ها و کاربران سازمانی که شروع به ارتقا به ویندوز 11 کرده‌اند، انتظار می‌رود که این رقم به زودی کاهش یابد. این در حال حاضر در نظرسنجی Steam اتفاق افتاده است، جایی که ویندوز 11 در چند ماه گذشته شکاف خود را کاهش داده و به 34 درصد سهم کاربر فعلی خود رسیده است.منبع

این آخرین محصول Google است که به پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز پایان می‌دهد. کروم پشتیبانی از ویندوز 7، 8 و 8.1 را در ماه فوریه قطع کرد.

کاربران نسخه 32 بیتی ویندوز همچنان می‌توانند از طریق مرورگر به Drive دسترسی داشته باشند، اما عدم پشتیبانی از برنامه دسکتاپ به این معنی است که پوشه‌ها دیگر با سرویس ذخیره‌سازی ابری همگام‌سازی نمی‌شوند.

تنها ویندوز 8.1 64 بیتی در نظرسنجی Steam ظاهر می‌شود که 0.29 درصد از شرکت‌کنندگان از آن استفاده کرده‌اند، که بیشتر از سهم 0.08 درصدی ویندوز 7 است.

طبق آمار Statcounter، ویندوز 8.1 تنها 0.72 درصد از سهم بازار جهانی ویندوز در ماه می را به خود اختصاص داده است، در حالی که ویندوز 8 حتی با 0.37 درصد کاهش یافته است. هر دو نسخه از سیستم عامل در ژانویه به تاریخ پایان پشتیبانی خود رسیدند. برای مقایسه، ویندوز 7 3.61 درصد سهم داشت.

به طور خلاصه: گوگل اعلام کرده است که پشتیبانی از اپلیکیشن دسکتاپ گوگل درایو را در سه نسخه ویندوز قطع می کند، اگرچه هنوز افراد زیادی از این سیستم عامل های قدیمی استفاده نمی کنند. اگر شما یکی از کسانی هستید که از ویندوز 8، ویندوز 8.1 یا ویندوز 10 32 بیتی استفاده می کنند، این دلیل دیگری است که چرا باید به یک سیستم عامل مدرن تر ارتقا دهید.

بخونید:  Usenet is still alive, and the Big-8 Board is managing things again

در حالی که اکنون ویندوز 10 64 بیتی یا جدیدتر برای برنامه دسکتاپ Google Drive مورد نیاز است، مایکروسافت همچنان به تلاش خود برای سوق دادن افراد بیشتری به ویندوز 11 ادامه می دهد. شرکت ردموندی در تاریخ 14 اکتبر 2025 به پشتیبانی از محبوب ترین نسخه ویندوز فعلی خود پایان خواهد داد. .

همانطور که توسط پلیس اندروید مشاهده شد، صفحه Google Drive اکنون هشداری دارد مبنی بر اینکه در آگوست 2023، این شرکت به پشتیبانی از Drive برای دسکتاپ در ویندوز 8/8.1، ویندوز سرور 2012 و تمام نسخه های 32 بیتی ویندوز پایان می دهد.