گوگل سرویس اینترنت 5 گیگ را در سه شهر با قیمت 125 دلار در ماه راه اندازی کرد

نیک ساپوریتو، رئیس محصولات تجاری و چند گیگ در گوگل، گفت که این سرویس جدید برای رسیدگی به خواسته‌های کاربران سنگین اینترنت از جمله متخصصان خلاقی که در فضای ابری یا با فایل‌های بزرگ کار می‌کنند و همچنین خانواده‌هایی که کاربران اینترنت زیادی دارند، طراحی شده است.

گوگل در پست خود در ماه اکتبر، به دنبال آزمایشگرهایی برای سرویس اینترنت 8 گیگ خود بود. ساپوریتو تایید کرد که این سرویس هنوز “در افق” است، اما جدول زمانی در مورد اینکه چه زمانی ممکن است در دسترس باشد را اعلام نکرد. در اولین پست، گوگل اعلام کرد که سرویس 8 Gig با قیمت 150 دلار در ماه به فروش می رسد.

گوگل تنها ISP نیست که فیبر را به خانه ارائه می دهد و همچنین تنها شرکتی نیست که روی راه حل های فوق سریع کار می کند. محصولات فیبر 1 گیگ در بسیاری از نقاط کشور نیمه متداول هستند و سایرین مانند Optimum در حال ایجاد شبکه خود برای پشتیبانی از بسته های 5 گیگ هستند. یک بررسی سریع در وب سایت Frontier نشان می دهد که آنها همچنین یک محصول 5 گیگ را در مناطق انتخاب شده در دسترس دارند. علاقه مندان می توانند آدرس خود را برای بررسی در دسترس بودن وصل کنند.

5 گیگ در حال حاضر برای اکثر خانه ها بیش از حد است، اما هنوز خوب است که این گزینه با قیمت مناسب وجود دارد. خدماتی مانند اینها همچنین راه را برای نوآوری های آینده که کاملاً به نظر می رسد هموار می کند دلخراش همین الان.

پیشنهاد 5 Gig با یک روتر Wi-Fi 6، حداکثر دو توسعه دهنده مش و نصب حرفه ای با قیمت 125 دلار در ماه ارائه می شود. این بسته همچنین شامل نصب جک فیبر 10 گیگ است تا کاربران برای سرعت‌های بالاتر در جاده آماده شوند.

بخونید:  ابزار جدید کاهش نویز تصویر هوش مصنوعی گوگل می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد

چه اتفاقی افتاده؟ گوگل در حال راه اندازی یک ردیف اینترنت پرسرعت فیبر جدید در مناطق منتخب است که سرعت های متقارن و سریع آپلود و دانلود را ارائه می دهد. سرویس جدید اینترنت 5 گیگ گوگل در وست د موین، کانزاس سیتی و منطقه شهری سالت لیک سیتی راه اندازی می شود. این غول جستجو در ماه اکتبر فراخوانی آزاد برای آزمایش کنندگان مورد اعتماد برای آزمایش محصولات فیبر 5 گیگ و 8 گیگ خود ارسال کرد.

اعتبار تصویر: برت سایلس

منبع