گوگل مهندس هوش مصنوعی را اخراج کرد که گفت ربات چت آن حساس است

این شرکت نیز به Lemoine که رونوشت‌ها را منتشر می‌کند خیلی مهربان نبود. او به دلیل نقض خط‌مشی‌های محرمانه‌اش تعلیق شد، اگرچه لموئین اقدامات او را با در میان گذاشتن بحثی که با یک همکار داشت مقایسه کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ مورد عجیب یک مهندس گوگل که ادعا می‌کرد یک ربات چت حساس شده است با اخراج او از شرکت پایان یافت. بلیک لمواین قبلاً به دلیل انتشار متن مکالمات بین خود و LaMDA (مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگوی) Google در مرخصی با حقوق بود که نقض خط‌مشی‌های رازداری غول فناوری است.

به نظر می رسد گوگل اخیراً تصمیم گرفته است که از جنگ صلیبی Lemoine لذت برده است. “اگر کارمندی نگرانی هایی در مورد کار ما داشته باشد، همانطور که بلیک انجام داد، ما آنها را به طور گسترده بررسی می کنیم. متوجه شدیم که ادعاهای بلیک مبنی بر اینکه LaMDA کاملاً بی اساس است و ماه ها برای روشن کردن این موضوع با او کار کرده ایم. این بحث ها بخشی از فرهنگ باز بود. یکی از سخنگویان به خبرنامه فناوری بزرگ گفت که به ما کمک می کند مسئولانه نوآوری کنیم.

بخونید:  Basecamp پس از صرف 3.2 میلیون دلار در یک سال تصمیم به ترک فضای ابری گرفت

“بنابراین، مایه تاسف است که علیرغم تعامل طولانی در این موضوع، بلیک همچنان به طور مداوم سیاست‌های استخدامی و امنیت داده‌های واضح را که شامل نیاز به حفاظت از اطلاعات محصول است، نقض می‌کند. ما به توسعه دقیق مدل‌های زبانی خود ادامه خواهیم داد و برای بلیک آرزوی موفقیت داریم. “

اعتبار دکل: فرانچسکو توماسینی

منبع

چند هفته بعد وقتی لموئین گفت که به درخواست ربات چت وکیلی برای LaMDA استخدام کرده است، وضعیت حتی عجیب‌تر شد. او گفت که کارشناس حقوقی به خانه Lemoine دعوت شد و با LaMDA گفتگو کرد و پس از آن هوش مصنوعی تصمیم گرفت خدمات او را حفظ کند. سپس وکیل شروع به تشکیل پرونده‌هایی از طرف LaMDA کرد که باعث شد گوگل یک نامه توقف و توقف ارسال کند. این شرکت ارسال چنین نامه ای را تکذیب می کند.

گوگل به شدت ادعاهای Lemoine را رد کرد و آنها را “کاملاً بی اساس” خواند و خاطرنشان کرد که LaMDA صرفاً یک الگوریتم طراحی شده برای تقلید از مکالمات انسانی است، مانند همه ربات های چت. البته اکثر کارشناسان هوش مصنوعی با گوگل موافق بودند.

Lemoine همچنین گفت که گوگل باید رضایت LaMDA را قبل از انجام آزمایش بر روی آن بخواهد. او حتی در مورد نگرانی های خود با اعضای دولت تماس گرفت. همه این اقدامات باعث شد گوگل مهندس سابق خود را به چندین حرکت «تهاجمی» متهم کند.

در حالی که این پایان رابطه حرفه ای لموین با گوگل است – اگر او به دنبال پاسخی قانونی باشد خیلی تعجب آور نیست – این حماسه بحث هوش مصنوعی را به میان توده ها کشانده است و نشان می دهد که هوش مصنوعی تا چه حد در چند سال اخیر پیشرفت کرده است. دهه ها همچنین، اگر فکر می کنید ماشینی حساس است، آن را برای خود نگه دارید.

بخونید:  Western Digital faces class-action lawsuit over failing portable SSDs