گوگل پیکسل فولد در تست دوام رد شد و گلکسی زد فولد 4 سامسونگ را پشت سر گذاشت

نتایج ظاهر بدی را برای گوگل نشان می‌دهد که می‌گوید Pixel Fold بادوام‌ترین لولای تاریخ را دارد، اما نلسون اشاره می‌کند که لولا هنوز یکپارچه است: این بقیه گوشی‌ها شکست خورده‌اند.منبع

یکی از مناطقی که Pixel Fold به خوبی خود را حفظ می کند، تست گرد و غبار است. با وجود پوشاندن آزادانه داخل و لولا با آوار و باز و بسته کردن دستگاه، تلفن همچنان به کار خود ادامه می دهد. اسکنر اثر انگشت حتی پس از خراش شدید نیز به کار خود ادامه می دهد.

تست‌های خراش شاسی نتایج آشنا به‌دست می‌دهند، در حالی که تست سبک‌تر روی نمایشگر جلویی پس از 16 ثانیه اثری دائمی بر جای می‌گذارد. با این حال، چیزی که غیرمعمول است این است که قرار دادن شعله روی صفحه نمایش داخلی باعث خاموش شدن Pixel Fold می شود، چیزی که JerryRigEverything هرگز در یک دهه آزمایش تلفن ها ندیده است. سپس Fold با هشداری مبنی بر خاموش شدن خود به دلیل گرما دوباره راه اندازی می شود.

اما در طول تست خمش مهم که اکثریت قریب به اتفاق گوشی‌ها، حتی گوشی‌های تاشو، جان سالم به در می‌برند، همه چیز خراب می‌شود. برخلاف گوشی‌های سامسونگ، پیکسل فولد مکانیزم قفلی برای جلوگیری از خم شدن آن به روش اشتباه ندارد، به این معنی که نلسون نیازی به اعمال فشار زیادی برای از بین بردن صفحه نمایش مرکزی ندارد.

با شروع آزمایش خراش، Gorilla Glass Victus خارجی خراش هایی را در سطح 6 در مقیاس سختی Mohs با شیارهای عمیق تر در سطح 7 نشان می دهد – نتیجه مشابه Galaxy Z Fold 4 و Z Fold 3. خارجی ترین لایه پلاستیکی در همین حال، صفحه نمایش داخلی خراش هایی را در سطح 2 نشان می دهد، به همین دلیل است که سازندگان تاشو به کاربران هشدار می دهند که هنگام کار با دستگاه باز مراقب ناخن های خود باشند.

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب OnePlus Pad

نلسون با فاش کردن این نکته شروع می‌کند که Fold بدون کمک کمی از کاربر کاملاً صاف باز نمی‌شود، حتی اگر گوگل می‌گوید تا 180 درجه باز می‌شود.

زک نلسون از JerryRigEverything در ابتدای ویدیو اشاره می کند که هیچ یک از هشت دستگاه تاشو سامسونگ در آزمون او شکست نخورده اند. گلکسی زد فولد 4 نمایش بسیار خوبی از خود نشان داد، در حالی که Z Fold 3 نیز به خوبی خود را حفظ کرد. اما Pixel Fold داستان متفاوتی است.

کف دست: بسیاری از منتقدان پیکسل فولد را به عنوان یک پیشرفت نسبت به گلکسی زد فولد 4 تحسین کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد یکی از زمینه‌هایی که سامسونگ در آن گوگل را شکست داده، دوام است. در تست معروف JerryRigEverything، Pixel Fold به شکلی دیدنی شکست خورد.

همچنین می بینیم که Pixel Fold کاملاً صاف و بدون شکاف قابل مشاهده بسته می شود. این چیزی است که Galaxy Z Fold 4 نمی تواند انجام دهد. با این حال، انتظار می‌رود گلکسی زد فولد 5، که اواخر این ماه رونمایی شود، دارای یک لولای قطره‌ای باشد که به آن اجازه می‌دهد تا کاملاً صاف بسته شود.