گوگل پیکسل 8 دارای سنسور دوربین اصلی جدید با پشتیبانی از HDR است

Staggered HDR زمان لازم برای گرفتن تمام نوردهی های مختلف را بهبود می بخشد. این فناوری جدید به جای گرفتن عکس‌های کوتاه و طولانی با نوردهی سریع، به سنسور اجازه می‌دهد آن‌ها را به‌طور همزمان ثبت کند. این منجر به آثار کمتری می شود که ناشی از لرزش دست ها یا سوژه هایی که به سرعت در حال حرکت هستند، مانند کودکان یا حیوانات خانگی.

منبع

Wojciechowski اشاره می‌کند که سنسور دوربین اصلی Isocell GN1 سامسونگ که توسط سری‌های Pixel 6 و Pixel 7 به اشتراک گذاشته شده است، از HDR ثابت پشتیبانی نمی‌کند، به این معنی که این ویژگی به تلفن‌های قدیمی‌تر منتقل نمی‌شود. این احتمالاً نشان می دهد که پیکسل های نسل بعدی با سنسور دوربین جدید عرضه می شوند. Samsung Isocell GN2 انتخابی منطقی خواهد بود، زیرا از این ویژگی پشتیبانی می‌کند و پیشرفت‌های دیگری مانند پیکسل‌های بزرگ‌تر که نور بیشتری را جذب می‌کنند و فوکوس خودکار را بهبود می‌بخشد.

به طور خلاصه، با حسن نیت از Google، ما یک نسخه تمیز و بدون ابهام از Google Camera Go را دریافت کردیم که شامل منابعی است که ظاهراً تأیید می کند که پیکسل های پرچمدار در سال 2023 – Husky و Shiba – از HDR مبهم پشتیبانی می کنند. pic.twitter.com/YdaWTlGznN

— Kuba Wojciechowski⚡ (@Za_Raczke) 19 دسامبر 2022

شایعه ساز: تلفن‌های پیکسل گوگل به دلیل مهارت عکاسی محاسباتی خود مشهور هستند و به نظر می‌رسد که این شرکت روی موفقیت‌های خود استراحت نکرده است. توسعه‌دهنده Kuba Wojciechowski اشاره‌هایی به یک ویژگی جدید HDR در کد برنامه دوربین گوگل کشف کرده است.

بخونید:  صفحه نمایش و پشتی آیفون 14 که به راحتی قابل بلند شدن است، تعمیر آن را از زمان آیفون 7 به آسانی انجام می دهد.

پیکسل‌های نسل کنونی از آنچه Google می‌گوید HDR+ با Bracketing استفاده می‌کند، روشی که چندین عکس نوردهی کوتاه قبل از فشار دادن شاتر و یک نوردهی طولانی بعد از فشار دادن شاتر می‌گیرد. این فریم‌ها سپس با استفاده از یک الگوریتم اختصاصی ادغام می‌شوند و تصویری با دامنه دینامیکی بالا با کاهش نویز در مناطق تاریک‌تر و بدون برش‌های برجسته ایجاد می‌کنند.

با این حال، باید مدتی طول بکشد تا سیستم دوربین جدید را در عمل ببینیم. گوگل پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو را در ماه اکتبر معرفی کرد، بنابراین احتمالاً جانشینان آنها در پاییز آینده عرضه خواهند شد. آخرین شایعات حاکی از آن است که آنها با یک SoC جدید، احتمالاً Tensor G3 گوگل، با هر دو مدل مجهز به 12 گیگابایت رم عرضه خواهند شد.