گوگل کروم 110 را منتشر کرد و از ویندوز 7 جدا شد

چه اتفاقی افتاده؟ ویندوز 7 در ابتدا در 22 ژوئیه 2009 برای تولید عرضه شد و دیگر به طور رسمی توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شود. و اکنون، یکی از محبوب‌ترین سیستم‌عامل‌های رایانه شخصی در حال از دست دادن پشتیبانی از یک برنامه بسیار محبوب دیگر – Google Chrome است.

سایر تغییرات شامل تنظیمات ترجمه خودکار برای زبان‌های انتخاب شده، پشتیبانی از ترجمه دستی در iOS و فرآیند ساده‌تر برای بررسی رمز عبور است. اگر سخت‌افزار بیومتریک در دسترس نباشد، کاربران رومیزی Chrome اکنون می‌توانند با فعال کردن پشتیبانی از روش Screen Lock ID سیستم، تجربه ایمن‌تری داشته باشند.

کروم 110 به کانال پایدار ویندوز، مک و لینوکس ارتقا یافته است، جایی که به روز رسانی در روزها و هفته های آینده ارائه خواهد شد. Chrome 110 شامل چندین تغییر و بهبود است، به خصوص در زمینه امنیتی که در آن توسعه دهندگان Chromium حداقل 15 باگ امنیتی را برطرف کردند که از درجه بندی شدت “بالا” (3) تا “کم” است.

اشکالات رفع شده در موتور جاوا اسکریپت V8، ارتباطات WebRTC، استفاده از GPU و جاهای دیگر کشف شد. طبق معمول، گوگل از تمام محققان امنیتی که در چرخه توسعه با این شرکت همکاری کردند تا انتشار پایدار کروم را کمی ایمن تر از قبل کنند، تشکر می کند.

کروم 110 همچنین شامل صفحات خطای شبکه قابل تنظیم و گزینه استفاده از احراز هویت بیومتریک «در رایانه‌های پشتیبانی‌شده» (به معنی جایی که سخت‌افزار بیومتریک واقعاً وجود دارد) در حین مدیریت گذرواژه‌ها با مدیریت رمز عبور خود مرورگر است. Chrome 110 همچنین اولین نسخه ای است که از RTX Video Super Resolution انویدیا پشتیبانی می کند، یک فناوری اختصاصی برای به راحتی فیدهای ویدیویی در کارت های GeForce RTX.

بخونید:  SeaChange یک فناوری جدید است که برای جذب دی اکسید کربن با استفاده از آب اقیانوس طراحی شده است

کروم 110 که در 7 فوریه منتشر شد، اولین نسخه از محبوب ترین مرورگر وب است که روی ویندوز 7 اجرا نمی شود. گوگل از مایکروسافت پیروی می کند تا در نهایت سیستم عامل قدیمی را برای همیشه کنار بگذارد و کروم اکنون حداقل به ویندوز 10 نیاز دارد. این تنها تغییری نیست که به‌روزرسانی ایجاد کرده است، اما مطمئناً برجسته‌ترین تغییر است، به‌ویژه برای میلیون‌ها کاربر که هنوز از سیستم عامل قدیمی استفاده می‌کنند.

مایکروسافت حداقل تا سال 2025 به پشتیبانی از ویندوز 10 ادامه خواهد داد.منبع

با شروع کروم 110، کاربرانی که هنوز از ویندوز 7، ویندوز 8.x و ویندوز سرور 2012/R2 استفاده می کنند، سه انتخاب خواهند داشت. آنها می توانند به استفاده از نسخه قدیمی مرورگر که هنوز با سیستم عامل های فوق الذکر سازگار است ادامه دهند یا به مرورگر دیگری مانند فایرفاکس سوئیچ کنند (توسعه دهندگان موزیلا همچنین در حال بحث در مورد چگونگی حذف تدریجی پشتیبانی از ویندوز 7 در حال حاضر هستند.) انتخاب سوم و احتمالاً بهترین راه این است که اگر سخت افزار فعلی شما از سیستم عامل جدیدتر پشتیبانی نمی کند، نسخه جدیدتر ویندوز را نصب کنید یا رایانه شخصی خود را ارتقا دهید.