گیگابایت SSD Aorus Gen5 را با یک هیت سینک غیرفعال عظیم جفت می کند

گیگابایت گفت که هر دو به طور خاص برای علاقه مندان، گیمرها و حرفه ای های رندر طراحی شده اند.

یک خنک کننده بزرگ و غیرفعال مانند گیگابایت می تواند گازهای حرارتی را کاهش داده یا از بین ببرد و به عمر طولانی تر و سالم تری برای درایو حالت جامد شما منجر شود. واقعاً استدلال محکمی برای آن وجود ندارد نه استفاده از خنک‌کننده اضافی روی قطعه‌ای از سخت‌افزار مانند این که به‌خوبی در زیر بارگیری شناخته می‌شود، تا زمانی که تنظیمات شما از نظر فیزیکی فضای کافی برای قرار دادن آن داشته باشد. اگر من بودم، از خنک‌کننده مناسب کیس نیز اطمینان می‌دادم تا مطمئن شوم که هوای گرم اطراف در اسرع وقت از شاسی خارج می‌شود.

ابعاد درایو 80mm x 22mm x 2.3mm است، اما با اتصال کولر اختیاری، این ابعاد به 92mm x 23.5mm x 44.7mm افزایش می یابد.

به طور خلاصه: راه‌حل‌های خنک‌کننده پس از بازار برای درایوهای ذخیره‌سازی سال‌ها – حتی دهه‌ها – وجود داشته‌اند، اما تا همین اواخر و با ظهور درایوهای حالت جامد سطح بالا، آن‌ها در مرزها ضروری تلقی نمی‌شدند. SSD جدید Aorus Gen5 10000 گیگابایت یک نمونه بارز است.

درایو M.2 2280 توسط یک کنترلر Phison E26 با پشتیبانی از PCIe Gen 5.0 x4 تغذیه می شود و فلش 232 لایه 3D TLC NAND را اجرا می کند، احتمالاً از Micron. درایو با ظرفیت بزرگتر که در گزینه های ذخیره سازی 1 ترابایت و 2 ترابایت موجود است، دارای سرعت خواندن متوالی تا 10000 مگابایت بر ثانیه و نوشتن متوالی تا 9500 مگابایت بر ثانیه است. در همین حال، نوع 1 ترابایتی برای سرعت خواندن متوالی تا 9500 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا 8500 مگابایت بر ثانیه رتبه بندی شده است.

Gigabyte لیستی از بردهای ناسازگار را برای مراجعه بیشتر منتشر کرده است.

درایو 2 ترابایتی گیگابایت میانگین زمان بین رتبه خرابی 1.6 میلیون ساعت دارد و با ضمانت پنج ساله یا 1400 ترابایت نوشته شده، هر کدام که زودتر بیاید، پشتیبانی می شود. هنوز در مورد در دسترس بودن بالقوه یا قیمت هدف صحبتی نشده است.منبع

هیت سینک غیرفعال که M.2 Thermal Guard Extreme با پوشش نانو کربنی نامیده می شود، از دو لوله حرارتی با ردیف هایی از باله ها تشکیل شده است. این با استفاده از یک پد حرارتی دو طرفه و با رسانایی بالا اعمال می شود و طبق گفته گیگابایت، بهتر است با یک خنک کننده CPU AIO جفت شود.