یوبی سافت در تاریخ 6 دسامبر با بازی Assassin’s Creed Valhalla به Steam بازگشته است.


چیزی که باید منتظرش بود: افشای اطلاعات اخیر ثابت شده است، زیرا Ubisoft آخرین ناشر اصلی است که پس از یک وقفه چند ساله به Steam بازگشته است. این شرکت به زودی سه عنوان را در فروشگاه اصلی بازی‌های رایانه شخصی Valve عرضه خواهد کرد، اما مشخص نیست که آیا بازی‌های بیشتری که Steam را از دست داده‌اند در راه هستند یا خیر.

یوبی‌سافت تایید کرد که پس از سه سال غیبت، انتشار بازی‌ها در استیم را از سر خواهد گرفت. این وقفه زمانی پایان خواهد یافت که Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ 6 دسامبر در ویترین فروشگاه عرضه شود.

یوبی سافت روز دوشنبه به Eurogamer گفت: «ما دائماً در حال ارزیابی نحوه ارائه بازی‌های خود به مخاطبان مختلف در هر کجای آنها هستیم، در حالی که یک اکوسیستم بازیکن ثابت از طریق Ubisoft Connect ارائه می‌کنیم. Assassin’s Creed Valhalla، Anno 1800 و Roller Champions از جمله عناوین یوبی سافت هستند که در استیم منتشر خواهند شد.

ناشر همچنین Anno 1800 و Roller Champions را در تاریخ نامشخصی بعد به Steam خواهد آورد. یوبی سافت اشاره ای نکرد که آیا برنامه های مشابهی برای سایر عناوین مهمی که از استیم خودداری کرده است، مانند Far Cry 6، Rainbow Six Extraction، Watch Dogs: Legion، Ghost Recon Breakpoint، یا The Division 2 دارد یا خیر. این شرکت به عرضه بعدی اشاره نکرده است. برای Steam مانند Skull and Bones یا Assassin’s Creed Mirage منتشر می شود.

راه‌اندازی استیم Valhalla با آخرین به‌روزرسانی اصلی بازی، که شامل پایانی از داستان آن است، همزمان خواهد شد. متأسفانه، یوبی سافت یک گیم پلاس جدید اضافه نخواهد کرد.

نکاتی مبنی بر بازگشت یوبی سافت به Steam در یک سال و نیم گذشته ظاهر شد. در ژوئیه 2021، این شرکت اعلام کرد که موفقیت Steam Deck می تواند باعث شود که خاموشی Steam خود تجدید نظر کند. به نظر می رسد که شایعات را تقویت می کند، کدی که به بازی ها و خدمات Ubisoft اشاره می کند، پاییز گذشته و اوایل این ماه ظاهر شد.

آخرین عنوان اصلی Ubisoft که در Steam منتشر شد Far Cry: New Dawn در سال 2019 بود. پس از آن، این شرکت فقط بازی های رایانه شخصی خود را در فروشگاه Epic Games و مشتری Ubisoft Connect خود منتشر کرد. مانند EA و Epic Games، یوبی سافت از کمیسیون فروش 30 درصدی Valve خوشش نیامد. در همین حال، Epic فقط 12 درصد را می گیرد.

این اختلاف باعث نشد که EA پس از هشت سال غیبت در سال 2019 به Steam بازگردد و بسیاری از انتشارات مشهور قبلی خود را به همراه آورد. در سال های اخیر، مایکروسافت نیز برای اولین بار با بازی هایی مانند Halo، Forza Horizon و Microsoft Flight Simulator، پشتیبانی از استیم را آغاز کرده است. امسال، Call of Duty: Modern Warfare II به اولین عنوان Call of Duty در پنج سال گذشته تبدیل شد که پس از مدتی انحصار این سری به سرویس Battle.net بلیزارد، در Steam در دسترس قرار گرفت.

کاربرانی که قصد خرید بازی های یوبی سافت در استیم را دارند تا از استفاده از لانچر یوبی سافت اجتناب کنند، احتمالاً خوش شانس نیستند. خریداران Valhalla در Steam احتمالاً هنگام راه‌اندازی بازی باید از Ubisoft Connect تا حدی استفاده کنند.

بازگشت Ubisoft به Steam همچنین باعث می‌شود که آیا قصد دارد سرویس اشتراک +Ubisoft را همراهی کند یا خیر. کاربران می توانند از قبل عضویت در EA Play را از طریق Steam خریداری کنند، بنابراین دلیلی وجود ندارد که ترتیب مشابهی برای Ubisoft+ انجام شود.منبع