یوتیوبر با اعلام DMCA نینتندو مبارزه کرد و پیروز شد

حتی اگر گیل هرگز احضاریه یا اخطار دیگری از نینتندو دریافت نکرد، اما این امر او را روشن نمی‌کند. تیم حقوقی این شرکت همچنان می‌تواند علیه محتوا اقدام کند زیرا محدودیت‌های ادعای حق نسخه‌برداری سه سال است. بنابراین می‌توانیم در آینده از نینتندو در مورد این موضوع بشنویم.

ما آن را به SPD فرستادیم و فوراً یک “نه، شما این کار را نمی‌کنید” دریافت کردیم. پل توزور، طراح سابق بازی های Retro در مصاحبه ای به DYKG گفت تا امروز، من نمی دانم چرا. “به نظر نمی رسید که آنها هیچ علاقه ای به مفهوم گیم پلی بازی نداشته باشند، که خیلی بد است. این یک مفهوم واقعا محکم بود و پتانسیل آن را داشت که چیزی عالی باشد.”

در هر صورت، طبق خط‌مشی حق نسخه‌برداری، YouTube به‌طور خودکار ویدیو را در صورتی که سازنده محتوا ادعای متقابل ارائه کند و دارنده حقوق ظرف 10 روز کاری طرح دعوی نکند، مجدداً بازیابی می‌کند. بنابراین گیل نفس خود را به مدت دو هفته در انتظار دریافت خدمات حبس کرد. نینتندو هیچ اقدام دیگری انجام نداد، بنابراین ویدیو اکنون دوباره آنلاین شده است.

اعتبار تصویر: سخت افزار BCC

منبع

توسعه دهنده Metroid Prime استودیوی Retro در سال 2004 Heroes of Hyrule را معرفی کرد، همان سالی که Nintendo DS اولین خود را آغاز کرد. Retro در نظر داشت که این یک بازی استراتژیک شبیه به Final Fantasy Tactics باشد. تیم این طرح را برای برنامه‌ریزی و توسعه نرم‌افزار نینتندو ارسال کرد که این ایده را رد کرد. سران SPD حتی دلیلی برای ادامه ندادن به آنها ارائه نکردند.

بخونید:  لپ تاپ جیبی MNT Reform در ماه اکتبر با قیمت 899 دلار عرضه می شود

اپراتور کانال شین گیل گفت که اعتصاب حق نسخه برداری او را به استفاده از “مواد غیرمجاز” در ویدیوی خود متهم کرده است. می توان حدس زد که اشاره به سند 22 صفحه ای است که DYKG به طور قانونی از کارمندان سابق Retro به دست آورده است. گیل معتقد است که از مطالب برای اهداف روزنامه نگاری استفاده کرده و به دکترین استفاده منصفانه پایبند بوده است. بنابراین او یک دعوای متقابل را با یوتیوب ارائه کرد و به همین اندازه گفت.