یوتیوب در حال آزمایش گزینه پخش 1080p “Premium” برای مشترکین است

نرخ بیت در واقع تنها یک متغیر در معادله پیچیده ویدیوهای اینترنتی است، زیرا وضوح، عمق رنگ و کیفیت کلی ویدیوی اصلی نیز در تجربه مشاهده نقش دارند. علاوه بر این، زمانی که یک ویدیو در یوتیوب آپلود می‌شود، با وجود تمام تلاش‌های فرد برای استفاده از بالاترین نرخ بیت ممکن در مرحله ویرایش ویدیو، معمولاً کیفیت آن کاهش می‌یابد.

پنینگتون همچنین تأیید کرد که گزینه جدید بر کیفیت ویدیوی 1080p موجود برای کاربرانی که پولی پرداخت نمی کنند، تأثیر نمی گذارد. نرخ بیت استاندارد یوتیوب برای ویدیوهای Full HD می تواند بین 8 تا 10 مگابیت در ثانیه باشد که منجر به کاهش شدید کیفیت ویدیو در مقایسه با انتشار ویدیوی خانگی 1080p روی دیسک بلوری می شود که می تواند تا 40 مگابیت بر ثانیه برسد.

در چند وقت اخیر، یوتیوب آزمایش دیگری را با کیفیت ویدیو با پنهان کردن رزولوشن 4K/Ultra HD پشت دیوار پرداخت Premium انجام داد. این حرکت اساساً توسط جامعه رد شد، زیرا کاربران چیزی را که سال‌ها به آن دسترسی رایگان داشتند از دست می‌دادند. 1080p Premium یک گزینه مشاهده اضافی بدون دیوار پرداخت برای تجربه رایگان اصلی ارائه می دهد، بنابراین این حرکت نباید با واکنش منفی مشابهی از سوی سازندگان ویدیو مواجه شود.منبع

در متن: یوتیوب هرازگاهی «آزمایش‌های» محدودی را برای آزمایش ویژگی‌های جدید یا گزینه‌های مشاهده جدید اجرا می‌کند. به نظر می رسد غول استریم این کار را برای جمع آوری بازخورد کاربران و تغییر برنامه های خود بر این اساس انجام می دهد.

آخرین آزمایش از YouTube در مورد یک گزینه با کیفیت جدید برای پخش ویدیو است، یک گزینه “1080p Premium” که فقط برای مشترکین پولی سرویس YouTube Premium قابل دسترسی است. یوتیوب این آزمایش را تایید کرده است، حتی اگر این شرکت در حال حاضر قصد حذف گزینه‌های مشاهده معمول ارائه شده به کاربران رایگان را ندارد.

بخونید:  تماس‌های کنفرانسی داخل خودرو برای سدان‌های کلاس E مرسدس بنز ۲۰۲۴

این گزینه جدید توسط برخی از کاربران Reddit مورد توجه قرار گرفت و آنها از این واقعیت ابراز تاسف کردند که مدیر عامل جدید یوتیوب “از قبل در حال ایجاد تغییرات است.” به نظر می رسد که گزینه Premium 1080p یک بیت ریت افزایش یافته برای وضوح Full HD ارائه می دهد. همانطور که علاقه مندان به ویدیو به خوبی می دانند، نرخ بیت بالاتر (یا “بهبود”) به این معنی است که بیت های بیشتری در پخش کننده پخش می شود و با استفاده از فناوری کدک یکسان، تجربه ویدیویی با کیفیت بالاتری را ارائه می دهد.

به گفته پل پنینگتون، سخنگوی یوتیوب، گزینه پخش جریانی 1080p جدید در حال حاضر برای “گروه کوچکی از مشترکین YouTube Premium” در دسترس است. پنینگتون بخش «بیت ارتقا یافته» را به عنوان راهی برای ارائه اطلاعات بیشتر در هر پیکسل توضیح می دهد که منجر به «تجربه مشاهده با کیفیت بالاتر» می شود.

با توجه به اسکرین شات ابزار YouTube «آمار برای نردها» که توسط یکی دیگر از کاربران Reddit ارائه شده است، گزینه جدید 1080p Premium ظاهراً تا حدود 13 مگابیت در ثانیه در مقایسه با حداکثر 10 مگابیت در ثانیه بالا می رود.