یکی از کارکنان کمیسیون اروپا به دلیل گفتن اینکه Call of Duty روی «پلی استیشن من» باقی خواهد ماند مورد انتقاد قرار گرفت.


کف دست: در مثال دیگری از اینکه چرا مردم در معرض دید عموم باید هنگام ارسال پست در رسانه های اجتماعی مراقب باشند، یکی از کارکنان کمیسیون اروپا با ادعای سوگیری در پی توئیتی در مورد ماندن Call of Duty در پلی استیشن مواجه است.

ریکاردو کاردوسو، معاون بخش بین‌سازمانی و همکاری در کمیسیون اروپا، هفته گذشته در توییتی نوشت که آژانس در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که شما همچنان می‌توانید Call of Duty را روی کنسول‌های دیگر (از جمله Playstation من) بازی کنید. [sic])”

کمیسیون مدتهاست تاکید کرده است که تمرکز اصلی تحقیقاتش در مورد خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard این است که اطمینان حاصل شود که شرکت ردموندی بازی هایی مانند Call of Duty را انحصاری برای ایکس باکس و رایانه شخصی نمی سازد، حرکتی که به گفته او منجر به رقابت خواهد شد. نگرانی های موجود در صنعت بازی های ویدیویی

اما در حالی که کاردوسو به سادگی این هدف را تایید می کرد، استفاده از کلمه “من” پلی استیشن نادرست بود و منجر به اتهامات جانبداری شد – یک ناظر بریتانیایی ماه گذشته با اتهامات مشابهی روبرو شد، زمانی که مایکروسافت گفت که تنظیم کننده به “اظهارات خود خدمتی اتکا کرده است. سونی.”

این توییت منجر به این شد که کمیسیون اروپا تصریح کرد که کاردوسو در روند بررسی خرید شرکت ندارد. در بیانیه ای به توییک تاون گفت: «آقای کاردوسو در مدیرکل بازار داخلی کار می کند و نه در اداره کل رقابت. “آقای کاردوسو در ارزیابی این تراکنش دخالتی ندارد. علاوه بر این، همانطور که در نمایه توییتر خود به وضوح نشان داده شده است، او به عنوان شخصی توییت می کند.”

کاردوسو در توییت دیگری تایید کرد که در بخش مربوط به ادغام کار نکرده است. “برای توضیح: من در ارزیابی ادغام شرکت ندارم و حتی در بخش مربوط به ادغام کار نمی کنم. همانطور که از نمایه من مشخص است نظرات من شخصی است و یک موضع کمیسیون نیست و تصمیم آن در مورد ادغام گرفته خواهد شد. او در آخر هفته نوشت.

عجیب است که کاردوسو در وهله اول احساس نیاز به ارسال توییت کرد. مایکروسافت در ابتدا گفت که قصد دارد تا چندین سال دیگر CoD را فراتر از قرارداد فعلی سونی با اکتیویژن، که دو نسخه بعدی این سری پس از Modern Warfare II را که اخیراً راه اندازی شده، پوشش می دهد، روی پلی استیشن نگه دارد. جیم رایان، مدیرعامل پلی‌استیشن، گفت که این «ناکافی» است، اما فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، اکنون می‌گوید که این سری روی دستگاه‌های سونی «تا زمانی که پلی‌استیشن وجود دارد» وجود خواهد داشت.

مایکروسافت در حال پیشرفت در جهت تکمیل قرارداد است. رگولاتورها در عربستان سعودی و برزیل آن را تایید کرده اند و انتظار می رود FTC در این ماه حکمی را صادر کند. بزرگترین مانع در حال حاضر می تواند سازمان رقابت و بازار بریتانیا باشد که 1 مارس را به عنوان آخرین مهلت برای تصمیم گیری نهایی خود تعیین کرده است. مایکروسافت همچنین به تایید قانونگذاران استرالیا، نیوزلند، ژاپن و کره جنوبی نیاز دارد.

منبع