یکی دیگر از پرتاب و فرود موفقیت آمیز SpaceX 53 ماهواره Starlink دیگر را مستقر کرد

خلاصه: SpaceX یکی از هیجان انگیزترین شرکت های امروزی در زمینه پیشرفت در سفرهای فضایی است. این شرکت هرگز ناامید نشد، استقرار موفقیت آمیز دیگری از ماهواره های Starlink خود را از کیپ کاناورال در روز جمعه آغاز کرد. این راه اندازی بیست و سومین ماموریت Starlink در سال را نشان می دهد که اتصال پیشرفته ای را برای کاربران در سراسر جهان فراهم می کند.

این رویداد سی و هفتمین پرتاب سال برای اسپیس ایکس بود و نهمین پرتاب کلی برای موشک مرحله اول فالکون 9 بود که مورد استفاده قرار گرفت. مرحله دوم پرتاب 53 ماهواره صفحه تخت اسپیس ایکس را به مدار برد. استقرار موفقیت آمیز آنها تعداد کل ماهواره های Starlink مستقر شده را به 3108 می رساند.

اعتبار تصویر: SpaceX

منبع

صورت فلکی اینترنتی ماهواره ای استارلینک شبکه ای از ماهواره های کوچک و تولید انبوه است که برای برقراری ارتباط با فرستنده های مبتنی بر زمین برای دسترسی به اینترنت برای مناطق محروم طراحی شده است. در حال حاضر، این شبکه دسترسی پهنای باند به 39 کشور در سراسر اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی را فراهم می کند. فهرست کشورها شامل پوشش اوکراین است که در پاسخ به حمله روسیه در فوریه 2022، ترمینال و دسترسی به او داده شد.

اولین مرحله فالکون 9 بر روی پهپاد A Shortfall of Gravitas فرود آمد pic.twitter.com/uTqAuysTAh

– SpaceX (@SpaceX) 19 آگوست 2022

این پرتاب در مجتمع پرتاب فضایی 40 (SLC-40) ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در ساعت 3:21 بعد از ظهر به وقت شرقی (EDT) انجام شد و کمی بیش از 15 دقیقه به طول انجامید. مراحل اول و دوم موشک تقریباً دو و نیم دقیقه پس از پرتاب از هم جدا شدند و در این زمان هر مرحله مراحل مستقل خود را برای تکمیل مأموریت خود انجام داد.

سرعت پرتاب و رکورد موفقیت SpaceX چیزی کم از چشمگیر نبوده است. با 37 پرتاب مداری ثبت شده در سال جاری، این شرکت به راحتی رکورد 31 پرتاب در سال 2021 را دور زده است. پرتاب دیروز پس از دو پرتاب در اوایل این ماه داغ بود. گروه Starlink 4-26 با موفقیت از مرکز فضایی کندی در 10 آگوست مستقر شد. این پرتاب با استقرار موفقیت آمیز گروه Starlink 3-3 از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در 12 آگوست دنبال شد. اسپیس ایکس در حال حاضر قصد دارد دو گروه پرتاب دیگر را مستقر کند. از کندی و واندنبرگ در 28 و 30 اوت.

مرحله دوم بیشتر در فضا ادامه یافت تا محموله ماهواره استارلینک را کمی بیش از 15 دقیقه پس از پرتاب مستقر کند. از سوی دیگر، مرحله اول، سفر برگشت پس از جدایی خود را برای فرود ایمن بر روی پهپاد اسپیس ایکس آغاز کرد.کمبود Gravitas،چند دقیقه بعد در سواحل فلوریدا در اقیانوس اطلس.