یک آیپد مینی جدید ممکن است در سال 2023 یا 2024 وارد بازار شود

در دیگر گزارش‌های مرتبط با iPad، The Information در اوایل سال جاری ادعا کرد که اپل قصد دارد در سال 2023 یک آی‌پد 16 اینچی عرضه کند، که بیشتر مرز بین تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های این شرکت را محو می‌کند. بزرگترین آیپد در حال حاضر آیپد پرو 12.9 اینچی است.

منبع

از آنجایی که سه مدل آخر آی‌پد مینی در سپتامبر سال‌های مربوطه خود عرضه شده‌اند، می‌توان گفت مدل جدیدی که کو به آن اشاره می‌کند در سپتامبر 2023 عرضه خواهد شد. تاخیر در سال 2024 بعید است، اما غیرممکن نیست.

برخلاف شایعات قبلی، کو همچنین گفت که احتمالاً سال 2025 یک آیپد تاشو برای جایگزینی آی‌پد مینی برای ما نخواهد آورد. این به این دلیل است که معرفی مدل‌های تاشو قیمت را به میزان قابل توجهی بالاتر از چیزی که قرار است مقرون به صرفه‌ترین iPad باشد، افزایش می‌دهد.

نسل ششم آی‌پد مینی با نسخه داون‌کلاک‌شده پردازنده A15 Bionic آیفون 13 کار می‌کند – یک قدم عقب‌تر از تراشه A16 آیفون 14. محتمل‌ترین نامزد برای پردازنده آی‌پد مینی 7 A16 است که آن را یک نسل پشت سر A17 مبتنی بر 3 نانومتر نگه می‌دارد که انتظار می‌رود با آیفون 15 سال آینده عرضه شود.

(3/3)
علاوه بر این، اپل در حال حاضر روی نسخه جدیدی از آیپد مینی مجهز به پردازنده جدید به عنوان نقطه اصلی فروش کار می کند و انتظار می رود که ارسال انبوه آن تا پایان سال 2023 یا در 1H24 آغاز شود.

– مینگ چی کو (@mingchikuo) 27 دسامبر 2022

شایعه ساز: اپل در سال 2021 با اولین طراحی مجدد این مدل به وقفه چند ساله آیپد مینی پایان داد. اکنون، یک تحلیلگر معتبر نشان می دهد که بازگشت iPad mini یکبار نبوده است، اما مشخص نیست که یک مدل جدید چه چیزی می تواند اضافه کند زیرا اپل تبلت های خود را به پردازنده های لپ تاپ تبدیل می کند.

بخونید:  سامسونگ تولید DDR3 و قیمت DDR4 را کاهش می دهد تا مشتریان را به سمت فناوری جدیدتر DRAM سوق دهد

آی‌پد مینی جدید تعهد اپل را برای پشتیبانی از سطح دستگاه‌هایی که بین آی‌پدها و آیفون‌های پرچم‌دار قرار می‌گیرد، کاملاً تثبیت می‌کند. آیپد مینی تقریباً چهار سال بین نسل چهارم در سال 2015 و نسل پنجم در سال 2019 توقف کرد. سال گذشته اولین تعمیرات اساسی این مدل با صفحه نمایش بزرگتر، USB-C و دوربین با وضوح بالاتر انجام شد.

در مقابل، پردازنده جدید تنها تغییر قابل توجه آیپد مینی بعدی است. مشتریان علاقه مند نباید انتظار ویژگی های جدید بزرگی مانند صفحه نمایش ProMotion یا دوربین فوق عریض را داشته باشند، اما فضای ذخیره سازی بیشتری ممکن است.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل و افشاکننده مورد اعتماد این هفته گفت که این شرکت در حال آماده سازی یک آیپد مینی جدید برای عرضه در اواخر سال 2023 یا زمانی در نیمه اول سال 2024 است. این به روز رسانی مدل سال گذشته با پردازنده جدید خواهد بود.

جدیدترین مدل‌های آی‌پد پرو و ​​آی‌پد ایر، پردازنده‌های آیفون را در ازای پردازنده‌های مک سیلیکن اپل حذف کردند. یک آی‌پد مینی می‌تواند به آن‌ها بپیوندد، اما سخت است که بگوییم چه زمانی.