یک شرکت کوچک چینی راه حلی برای دریفت Nintendo Switch Joy-Con دارد

در مقایسه، جوی استیک های اثر هال از آهنربا و مجموعه ای از حسگرها برای تبدیل ورودی به تغییرات کوچک در ولتاژ در یک هادی استفاده می کنند. هیچ اصطکاک بین این قطعات وجود ندارد، که باعث می شود مکانیسم کلی در طول زمان کمتر مستعد ساییدگی و پارگی شود.

اگر می‌پرسید چرا چوب‌های الکترومغناطیسی رایج‌تر نیستند، سگا این ایده را در دهه ۹۰ با کنسول‌های Saturn 3D و Dreamcast خود بررسی کرد. یکی از دلایل بالقوه، هزینه کمی کمتر ساخت چوب های آنالوگ با پتانسیومتر است. شرکت هایی مانند مایکروسافت، سونی، نینتندو و Valve نیز ممکن است در تامین حسگرها و آهنرباهای کافی برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای کنترلرهای بازی با مشکل مواجه شوند. سپس احتمال اختلافات مربوط به اختراع وجود دارد که منشأ بسیاری از دردسرهای شرکتی است.

علیرغم موفقیت چشمگیر قمار سوییچ، نینتندو تنها یک تجدید نظر جزئی در دستگاه Switch OLED و یک نسخه قابل حمل تر به نام Switch Lite انجام داد. این شرکت اصرار دارد که بسیاری از پیشرفت‌های «نامرئی» را در Joy-Con انجام داده است که باید آن‌ها را بادوام‌تر کند، اما این موضوع پس از این همه سال همچنان پابرجاست.

همانطور که توسط Gizmodo مشاهده شد، شرکتی به نام GuliKit می خواست با استفاده از یک ایده قدیمی مشکل جابجایی چوب Joy-Con را حل کند – چوب هایی که از حسگرهای جلوه هال استفاده می کنند. جوی استیک های آنالوگ استاندارد از پتانسیومترها برای تبدیل ورودی شما به تغییرات قابل اندازه گیری در مقاومت الکتریکی استفاده می کنند، اما این شامل اصطکاک بین اجزای خاص است و مستعد تجمع زباله در داخل مکانیسم است.

بخونید:  GameStop کارکنان، CFO را اخراج می کند زیرا روی ارزهای دیجیتال و NFT تمرکز می کند

در حال حاضر، به نظر می رسد که گزینه های ما محدود است. می‌توانید از طریق کالیبراسیون نرم‌افزار، جابجایی چوب را جبران کنید، قطعات قدیمی را با واحدهای یکسان جایگزین کنید، یا برخی از چوب‌های هال را از شرکت‌های نسبتاً مبهم مانند GuliKit خریداری کنید و امیدوار باشید که آنها به وعده‌های قابلیت اطمینان بسیار بهتر عمل کنند.منبع

اگر به دنبال راهنمایی هستید، iFixit یک ویدیوی عالی در مورد نحوه جایگزینی چوب های Joy-Con در اینجا دارد. همچنین شایان ذکر است که از آنجایی که این یک روش DIY است، احتمالاً گارانتی دستگاه نینتندو خود را باطل خواهید کرد.

کیت ارتقاء GuliKit برای Joy-Cons شامل مجموعه ای از چوب هال و همچنین ابزارهایی است که برای انجام تعویض نیاز دارید – یک ابزار پلاستیکی، موچین، دو پیچ گوشتی و 18 پیچ جایگزین. به نظر می رسد مجموعه ای از دو چوب را می توان با قیمت حدود 30 دلار در آمازون تهیه کرد، و این شرکت همچنین یک کیت مشابه برای دارندگان Steam Deck که با مشکلات دریفت در استیک های معمولی خود مواجه می شوند، ساخته است. همین فناوری به عنوان یک کنترلر بازی کامل به نام GuliKit KingKong 2 Pro در دسترس است.

تصویر بزرگ: استیک های آنالوگ با استفاده از حسگرهای جلوه هال چیز جدیدی نیستند اما شرکت هایی مانند نینتندو، مایکروسافت، سونی و Valve هنوز آنها را در کنترلرهای بازی خود قرار نداده اند. جابجایی استیک هنوز هم یک مسئله اصلی است که با افزایش سن کنترلرهای مدرن را تحت تاثیر قرار می دهد و تنها راه حل به راحتی در دسترس از سوی یک شرکت کوچک چینی است که جوی استیک های هال را تولید می کند.

بخونید:  مدیر اجرایی AMD در مصاحبه ای جدید درباره شتاب هوش مصنوعی صحبت می کند

برای دارندگان نینتندو سوییچ، مشکلات کمی بزرگتر از دریفت وحشتناک Joy-Con، که به “ورودی فانتوم” نیز معروف است، وجود دارد. این غول بازی ژاپنی بیش از 114 میلیون دستگاه سوئیچ را در شش سال گذشته فروخته است و در حال مبارزه با چندین دعوای دسته جمعی بر سر مشکلی است که تقریباً همه کنترلرهای بازی مدرن را آزار می دهد.