0patch دو سال دیگر به روز رسانی برای ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 R2 ارائه می دهد

سازمان‌ها و کاربران تجاری هنوز هم می‌توانند برای برنامه به‌روزرسانی‌های امنیتی توسعه‌یافته (ESU) درخواست دهند و به مایکروسافت مبلغ هنگفتی برای ادامه دریافت وصله‌های امنیتی برای دستگاه‌های Windows 7 تا ژانویه 2023 می‌پردازند. یک سال پشتیبانی اضافی برای Windows Server 2008 R2 ارائه شده است. همچنین روش‌های «غیر رسمی» وجود دارد که کاربران خانگی می‌توانند از آن برای نصب وصله‌های ESU استفاده کنند.

این شرکت قبلاً قول داده است که «دو سال دیگر» از وصله‌های امنیتی حیاتی برای پایگاه کد ویندوز 7 استفاده کند و دوره پشتیبانی را «حداقل» تا ژانویه 2025 با تمدید احتمالی بیشتر بسته به تقاضای مشتری تمدید کند.

0patch زنده بودن ویندوز 7 را به عنوان یک سیستم عامل بدون سر و صدا برجسته می کند. پایدار است و با تبلیغات فراگیر و داده های تله متری ارسال شده به سرورهای مایکروسافت، باعث ارتقاءهای غیر ضروری یا بدتر شدن تجربه کاربر نمی شود. برای بسیاری، این پلت فرمی است که ارزش حفظ امنیت را دارد و کسری از هزینه ای که کاربران تجاری برای برنامه ESU می پردازند، هزینه دارد.منبع

آینده نگر: ویندوز 7 به زودی از پشتیبانی گسترده خارج می شود، اما “micropatch” ارائه شده توسط 0patch آماده هستند تا جای مایکروسافت را در ایمن نگه داشتن سیستم عامل های قدیمی در برابر تهدیدات اینترنتی بگیرند. حداقل برای خطرناک ترین نقص های کشف شده در نسخه های مدرن ویندوز.

وصله های منتشر شده از طریق سرویس ACROS به دسته “micropatch” تعلق دارند. این به روز رسانی های کوچک و هدفمند در حافظه اعمال می شوند (بدون هیچ تغییر واقعی فایل روی دیسک). بنابراین برای فعال شدن نیازی به راه اندازی مجدد سیستم ندارند. لیست پشتیبانی 0patch شامل ویندوز 7، همتای سرور آن Server 2008 R2 و نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز 10 است. به‌روزرسانی‌های ارائه‌شده توسط 0patch تنها بر آسیب‌پذیری‌هایی تمرکز می‌کنند که «به اندازه کافی شدید و احتمالاً مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند» که باید برای 10 درصد کافی باشد. کاربران اینترنت هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنند.

بخونید:  Cherry سوئیچ صفحه کلید کلاسیک "Nixie" خود را دوباره راه اندازی می کند

0patch که توسط شرکت اسلواکی ACROS Security ایجاد و مدیریت می‌شود، پلتفرمی است که برای ارائه، اعمال و حذف به‌روزرسانی‌های امنیتی «میکروسکوپی» برای محصولات نرم‌افزاری پشتیبانی‌نشده طراحی شده است. این سرویس به ویژه برای مصرف‌کنندگان و شرکت‌هایی که هنوز روی نسخه‌های قدیمی ویندوز کار می‌کنند جالب است، زیرا یک جایگزین شخص ثالث برای ایمن نگه‌داشتن سیستم‌عامل در جایی که پشتیبانی رسمی مایکروسافت دیگر در دسترس نیست، ارائه می‌دهد.

با این حال، پس از اکتبر 2024، تمام پشتیبانی از هر نسخه از ویندوز 7 در دسترس نخواهد بود. در آن مرحله، تنها راه حل قابل اجرا برای ایمن نگه داشتن سیستم عامل، سیستم میکروپچینگ 0patch خواهد بود.