10 داستان سخت افزاری برتر TechSpot در سال 2022: فشار دادن قانون مور به حد مجاز

همه چیز با یک پست Reddit شروع شد، همانطور که این کارها اغلب انجام می دهند. Redditors تعدادی عکس وحشتناک از Asrock X670E Steel Legend را با تکه‌هایی از برچسب چسبانده شده به داخل شکاف‌های حافظه به اشتراک گذاشت و نظر دهندگان به سرعت متوجه شدند که Asrock مادربردهای آنها را با برچسبی تزئین می‌کند که آنها را فلج می‌کند.

فناوری دیسک نوری جدید می تواند 5 دلار به ازای هر ترابایت ممکن باشد

قیمت ها درایو حالت جامد به دلیل عرضه بیش از حد NAND برای ماه ها کاهش یافته است. این روند به ویژه در حال حرکت به سمت پایان سال 2022 شدید به نظر می‌رسد و آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که از بین نخواهد رفت. اگر به دنبال یک SSD PCIe 4.0 هستید، فصل تعطیلات امسال ممکن است زمان خوبی برای ارتقا باشد.

یک کارت گرافیک جدید برای اولین بار از سال 2018 در صدر نظرسنجی Steam قرار گرفت

و این RTX 2060 نیست

پارتا رانگاناتان حدود هفت سال پیش متوجه شد که قانون مور مرده است. معاون مهندسی گوگل دیگر نمی‌توانست انتظار داشته باشد که عملکرد تراشه تقریباً هر 18 ماه یکبار بدون افزایش هزینه‌های عمده دو برابر شود، و با توجه به اینکه او به گوگل کمک کرد بودجه هزینه‌های زیرساختی خود را هر سال بسازد، مشکلی بود. رانگاناتان در مواجهه با چشم انداز دریافت تراشه دو برابر سریعتر هر چهار سال، می دانست که باید همه چیز را با هم مخلوط کنند.

افت قیمت SSD نشان می دهد که پایانی در چشم نیست

سامسونگ آلمان حفاظت از داده ها را به مرحله جدیدی رسانده است. آنها از یک مشتری درخواست کردند که قبل از بازگرداندن آن برای RMA، Samsung 980 Pro خود را با سوراخ کردن یا شکستن آن با چکش از بین ببرد. اما چرا؟

بخونید:  Redditor کامپیوتر بسیار کمیاب 1956 را در زیرزمین پدربزرگ و مادربزرگ کشف می کند

آخرین مردی که دیسک‌های فلاپی می‌فروشد، می‌گوید که هنوز از خطوط هوایی سفارش می‌گیرد

قلب جمعی ما برای اسکالپرهای بیچاره می شکند

یوتیوب اکنون نقشه راه سخت افزاری خود را کنترل می کند

پرواز بعدی شما ممکن است همچنان با فلاپی دیسک کمک کند

آخرین نظرسنجی Steam با یک تغییر بزرگ وارد شده است: یک کارت گرافیک برای اولین بار از ژانویه 2018 GTX 1060 را از رتبه اول خارج کرده است. نوامبر همچنین یک دوره عالی برای CPU های AMD بود که روند کاهشی چند ماهه را معکوس کرد. تا تقریباً 4 درصد از سهم کاربر را از اینتل بازگرداند.

کاربر Reddit سرور کش نتفلیکس از کار افتاده را خریداری می کند و 36 هارد دیسک را در داخل آن پیدا می کند

عصر جدیدی برای ذخیره‌کنندگان داده و بایگانی‌کنندگان؟

بر کسی پوشیده نیست که RTX 4080 به‌خاطر قیمت 1200 دلاری‌اش که اکثر مردم احساس می‌کنند بسیار گران است، فروش چندان خوبی نداشته است. این وضعیت حتی بر اسکالپرها نیز تأثیر گذاشته است، به طوری که بسیاری اکنون مجبورند کارت های خود را در MSRP یا حتی در برخی موارد کمتر بفروشند. چند فروشنده دست دوم سعی کرده‌اند آن‌ها را برگردانند، که به نظر می‌رسد که خرده‌فروشان خاصی را وادار کرده است که بازپرداخت برای RTX 4080 را متوقف کنند.

پایان قانون مور یوتیوب را مجبور کرد تا تراشه ویدیویی خود را بسازد

به نظر می رسد پاییز امسال زمان خوبی برای سرمایه گذاری در فضای ذخیره سازی PCIe 4.0 باشد

کارت‌های گرافیک در سال 2022 همچنان یک مشکل کلیدی داغ باقی ماندند، اما با گذشت سال، مصرف‌کنندگان شروع به به دست آوردن مقداری اهرم کردند. ما همچنین شاهد برخی تصمیمات گیج کننده توسط سازندگان سخت افزار بودیم و شاهد بودیم که قانون مور به پشتیبانی زندگی چسبیده بود.

بخونید:  اپل آیپد پرو را با تراشه M2 و پشتیبانی از شناور مداد معرفی کرد

سامسونگ از مشتری می خواهد که SSD 980 Pro را قبل از بازگرداندن آن برای RMA با دریل از بین ببرد

یک مشکل مسخره در یک مادربرد 300 دلاری

قانون مور مدتی است که در زمینه حمایت از زندگی وجود دارد، اما هنوز نمرده است. تراشه‌سازان در حال سوزاندن روغن نیمه‌شب برای کوچک‌سازی طرح‌های ترانزیستور هستند و تیمی از محققان در چین چیزی را ساخته‌اند که گمان می‌رود کوچک‌ترین تا کنون باشد.

اگر نتوانید استیکرها را از سوکت های DIMM خود خارج کنید، Asrock یک مادربرد جایگزین برای شما ارسال می کند.

علیرغم انتقال رایانه‌های شخصی مصرف‌کننده و کنسول‌های بازی به SSD‌های سریع‌تر، درایوهای دیسک سنتی (HDD) همچنان فضای بیشتری را برای ذخیره‌سازی سرد با قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌کنند. یکی از شرکت‌ها می‌گوید که می‌تواند جهش قابل توجهی برای فناوری دیسک‌های نوری داشته باشد.منبع

یک سرور قدیمی نتفلیکس از سال 2013 با فضای ذخیره سازی 262 ترابایتی

زمانی که امنیت داده ها غیرقابل مذاکره است

با بیش از ۲۲۳ میلیون مشترک، جای تعجب نیست که نتفلیکس مسئول بخش بزرگی از ترافیک روزانه اینترنت است. برای کمک به حفظ عملکرد روان، نتفلیکس از یک شبکه تحویل محتوا به نام Open Connect استفاده می کند که از مجموعه ای از سرورهای محلی حاوی کپی هایی از محتوای ویدیویی تشکیل شده است.

محققان چینی کوچکترین گیت ترانزیستوری جهان را ساختند

فلاپی دیسک را به خاطر دارید؟ دستگاه ذخیره سازی قدیمی برای رایانه های دهه 1980 و 1990 مورد استفاده قرار می گرفت، اما تعداد زیادی از شما که این را می خوانید ممکن است قبلاً هرگز آن را ندیده و استفاده نکرده باشید. با این حال، با کمال تعجب، آنها هنوز در یک محیط خاص و بعید جای دارند: خطوط هوایی.

بخونید:  سه شغل فنی عالی که بیش از 200 هزار دلار دستمزد دارند

اسکالپرها برای فروش RTX 4080 بالاتر از MSRP مشکل دارند، اما خرده فروشان به آنها اجازه نمی دهند کارت ها را پس دهند.

ترانزیستور دیوار کناری را ببینید، احتمالا آخرین گره برای قانون مور