10 داستان علمی برتر TechSpot در سال 2022: فضا، مرز نهایی


دانشمندان در سراسر جهان به اکتشافات تکنولوژیکی خود ادامه دادند که در نهایت کیفیت زندگی را برای همه افراد روی زمین بهبود می بخشد، اما سال 2022 غیرقابل انکار سال اکتشاف فضا بود. در حالی که ما برای اولین بار آماده فرستادن انسان ها به ماه و مریخ هستیم، تلسکوپ فضایی جیمز وب به تحریک کنجکاوی ما کمک می کند زیرا شکار حیات فرازمینی ادامه دارد.

“باتری آب” سوئیسی با ظرفیت 20 میلیون کیلووات ساعت بالاخره کارکرد خود را آغاز کرد

تکمیل این پروژه 14 سال به طول انجامید

2 میلیارد و 14 سال سوئیس طول کشیده است، اما “باتری آب” زیرزمینی این کشور اکنون کامل و عملیاتی شده است. این پروژه تا حدی به طول انجامید زیرا کارگران مجبور بودند بیش از 11 مایل از کوه های آلپ سوئیس را تونل بزنند.

زندگی بیگانه تایید شد؟ چین می گوید که می توانسته شواهدی از تمدن های فرازمینی کشف کند

هنوز خیلی هیجان زده / وحشت زده نشوید

آیا چین نشانه هایی از تمدن های بیگانه را کشف کرده است؟ به گزارش روزنامۀ علمی و فناوری دولتی این کشور، تشخیص سیگنال‌های مصنوعی احتمالی جدید نشان می‌دهد که ممکن است چنین باشد. اما ممکن است فقط تداخل رادیویی باشد.

اولین تصاویر تمام رنگی ناسا از تلسکوپ فضایی جیمز وب خیره کننده است

اولین تصاویر وب ثابت می کند که ارزش انتظار را داشت

ناسا اولین تصاویر مورد انتظار تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کرد. برای مدتی 12 ژوئیه تاریخ انتشار اولین دسته از تصاویر و داده های Webb بود. با این حال، در ساعت یازدهم، ناسا تصمیم گرفت که پرزیدنت بایدن به رونمایی از اولین تصویر کمک کند و مطمئناً ناامید نشد.

فیزیکدانان یک فاز عجیب از ماده را با دو بعد زمان ایجاد کردند

این کشف می تواند به ذخیره سازی محاسبات کوانتومی پایدارتر منجر شود

دنیای فیزیک کوانتومی و محاسبات کوانتومی برای اکثر مردم چالش برانگیز است. من تعداد زیادی کتاب در این زمینه خوانده‌ام، اما تحقیقاتی که می‌خواهم گزارش کنم، ذهنم را مشغول کرده است. به نوعی، دانشمندان فاز جدیدی از ماده را با زمان دو بعدی ایجاد کرده اند.

دانشمندان برای اولین بار ژنوم کامل انسان را توالی یابی کردند

نقشه کامل ژنتیکی برای زندگی انسان

دانشمندان مطمئن هستند که تصویر کامل ژنوم انسان به درک بهتری از تکامل انسان منجر می‌شود و شاید به هموار کردن راه برای اکتشافات در زمینه‌های بیماری‌های عصبی، پیری، بیماری‌های قلبی و سرطان کمک کند. چنین اکتشافاتی هنوز سال ها باقی مانده است، اما حداقل دانشمندان اکنون نقشه راه کاملی برای کار با آنها دارند.

پرت شدن از سانتریفیوژ با سرعت 1000 مایل در ساعت در اینجا به نظر می رسد

BYOBB — کیف بارف خود را بیاورید

فرستادن ماهواره ها به مدار گران است. هر پرتاب تن‌ها سوخت مصرف می‌کند و ماموریت‌ها فقط هر چند ماه یک بار می‌توانند انجام شوند. شرکتی به نام SpinLaunch می‌خواهد در نهایت بتواند چندین ماهواره را در روز پرتاب کند، عمدتاً با استفاده از انرژی جنبشی تولید شده توسط یک سانتریفیوژ عظیم.

سلول‌های خورشیدی شفاف کم‌هزینه به رکورد جدید بازدهی می‌رسند، پنجره‌های تولید برق وارد می‌شوند؟

سلول های خورشیدی حساس به رنگ می توانند پنجره های شیشه ای را به پنل های خورشیدی تبدیل کنند

سلول های خورشیدی حساس به رنگ (DSCs) ارزان، شفاف و انعطاف پذیر هستند. این فناوری امیدوارکننده رکورد جدیدی را در بهره وری برای تبدیل نور مرئی به انرژی الکتریکی به ثبت رساند و آن را برای استفاده به عنوان پنجره های جمع آوری انرژی قابل استفاده کرد.

نیروی دریایی آمریکا برای اولین بار پهپاد را با سلاح لیزری تمام الکتریکی سرنگون کرد

لیزر باید در برابر موشک ها نیز موثر باشد

در چیزی که می‌توان آن را نشانه‌ای از زمان‌های اغلب ترسناک نامشخصی دانست که در آن زندگی می‌کنیم، نیروی دریایی ایالات متحده برای اولین بار یک پهپاد را با استفاده از لیزر تمام الکتریکی سرنگون کرد. دفاع لیزری لایه ای شاخه نظامی (LLD) این دستگاه را که نشان دهنده یک موشک کروز مادون صوت بود، طی آزمایشات فوریه سال جاری سرنگون کرد.

متخصصان صنعت فناوری تا 120000 دلار برای بلند کردن پاهای خود پرداخت می کنند

با پول زیاد و بیش از 90 روز درد طاقت‌فرسا، می‌توانید چند اینچ بلندتر باشید.

برای سه اینچ بلندتر شدن چقدر می پردازید؟ 75000 دلار؟ برای برخی، این قیمت عادلانه ای برای افزایش قد آنهاست. جالب اینجاست که متخصصان صنعت فناوری بخش خوبی از بیمارانی را تشکیل می دهند که این جراحی گران قیمت و طاقت فرسا را ​​درخواست می کنند. آیا واقعا ارزشش را دارد؟ من فکر می کنم بستگی به دیدگاه شما دارد، اما پس از بررسی جزئیات، من فروخته نمی شوم.

ژاپن در حال تحقیق بر روی یک مرکز گرانش مصنوعی برای ماه و مریخ است

محیط های کم جاذبه می توانند برای بدن انسان مضر باشند

کشورهای سراسر جهان به طور فزاینده ای به آینده ما در فضا فکر می کنند، نه فقط به ماه و بازگشت. مستعمرات درازمدت در سطح ماه و مریخ به خوبی در دسترس هستند، اما فضانوردان باید قبل از زنده شدن گرانش – یا کمبود آن – با آن مقابله کنند.منبع