2K Games تأیید می کند که جزئیات کاربر به دلیل نقض داده ها در ماه گذشته به سرقت رفته است


چه اتفاقی افتاده؟ 2K Games زیرمجموعه Take-Two به کاربران هشدار داده است که داده‌هایی که در ماه گذشته به سرقت رفته است همچنان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند و باید مراقب هرگونه فعالیت مشکوک در حساب‌های خود باشند. این شرکت کشف کرده است که مرتکب (افراد) آدرس ایمیل، نام و سایر اطلاعات شخصی را از خود دور کرده است، اما معتقد نیست که هیچ گونه جزئیات مالی یا رمز عبور گرفته شده است.

درست زمانی که این شرکت در حال مقابله با پیامدهای نشت GTA 6 در ماه گذشته بود، Take-Two اعلام کرد که در 19 سپتامبر هک دیگری را متحمل شده است، اگرچه قربانی این بار شرکت تابعه 2K Games بود.

هکر موفق شد اعتبار سیستم متعلق به فروشنده 2K را به دست آورد که برای اجرای پلت فرم میز کمک خود استفاده می کند. هنگامی که عامل تهدید به آدرس‌های ایمیل مشتریان دسترسی پیدا کرد، ایمیل‌هایی با ظاهر رسمی حاوی لینک‌های مخرب ارسال کردند که بدافزار سرقت رمز عبور را دانلود می‌کردند. 2K در توییتی هشدار داد که هیچ ایمیلی را باز نکنید یا روی پیوندهایی که از حساب پشتیبانی بازی هایش نشات گرفته است کلیک نکنید.

به هر کسی که قبلاً روی پیوند کلیک کرده بود، توصیه می‌شود رمز عبور حساب کاربری ذخیره شده در مرورگر خود را بازنشانی کند، احراز هویت چند مرحله‌ای را در صورت وجود فعال کند، یک برنامه ضد ویروس خوب را نصب و اجرا کند، و تنظیمات حساب ایمیل خود را بررسی کند تا ببیند آیا ارسالی وجود دارد یا خیر. قوانین اضافه شده بود

2K Games یک شخص ثالث را برای تکمیل تحقیقات پزشکی قانونی در مورد نقض استخدام کرد. دیروز تأیید شد که هکر علاوه بر ایمیل‌ها، به نام مشتریان، شماره‌های شناسایی، تگ‌های بازی و جزئیات کنسول دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را کپی کرده است.

خبر خوب برای کاربران این است که پورتال راهنمای آنلاین 2K Games اکنون برای استفاده ایمن است و ایمیل‌های آدرس پشتیبانی دوباره قابل اعتماد هستند. به دلیل احتیاط فراوان، استودیو قبلاً به همه بازیکنان، نه فقط کسانی که ایمیل‌ها را دریافت کرده‌اند، توصیه کرده بود که رمز عبور حساب خود را بازنشانی کنند و اطمینان حاصل کنند که احراز هویت چند عاملی فعال است.

سپتامبر کاملاً ماه هک بود. هشدارهایی برای کاربران وردپرس، استیم، اوبر و دیگران وجود داشت. همچنین نقض FastCompany وجود داشت که پیام‌های نژادپرستانه از طریق اعلان‌های فشاری Apple News ارسال می‌شد.

h/t: Ars Technica

منبع