2K Games تأیید می کند که جزئیات کاربر به دلیل نقض داده ها در ماه گذشته به سرقت رفته است

h/t: Ars Technica

منبع

درست زمانی که این شرکت در حال مقابله با پیامدهای نشت GTA 6 در ماه گذشته بود، Take-Two اعلام کرد که در 19 سپتامبر هک دیگری را متحمل شده است، اگرچه قربانی این بار شرکت تابعه 2K Games بود.

به هر کسی که قبلاً روی پیوند کلیک کرده بود، توصیه می‌شود رمز عبور حساب کاربری ذخیره شده در مرورگر خود را بازنشانی کند، احراز هویت چند مرحله‌ای را در صورت وجود فعال کند، یک برنامه ضد ویروس خوب را نصب و اجرا کند، و تنظیمات حساب ایمیل خود را بررسی کند تا ببیند آیا ارسالی وجود دارد یا خیر. قوانین اضافه شده بود

2K Games یک شخص ثالث را برای تکمیل تحقیقات پزشکی قانونی در مورد نقض استخدام کرد. دیروز تأیید شد که هکر علاوه بر ایمیل‌ها، به نام مشتریان، شماره‌های شناسایی، تگ‌های بازی و جزئیات کنسول دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را کپی کرده است.

هکر موفق شد اعتبار سیستم متعلق به فروشنده 2K را به دست آورد که برای اجرای پلت فرم میز کمک خود استفاده می کند. هنگامی که عامل تهدید به آدرس‌های ایمیل مشتریان دسترسی پیدا کرد، ایمیل‌هایی با ظاهر رسمی حاوی لینک‌های مخرب ارسال کردند که بدافزار سرقت رمز عبور را دانلود می‌کردند. 2K در توییتی هشدار داد که هیچ ایمیلی را باز نکنید یا روی پیوندهایی که از حساب پشتیبانی بازی هایش نشات گرفته است کلیک نکنید.

بخونید:  موزیلا می خواهد با "چالش هوش مصنوعی مسئولانه" اخلاق را به هوش مصنوعی بازگرداند.

سپتامبر کاملاً ماه هک بود. هشدارهایی برای کاربران وردپرس، استیم، اوبر و دیگران وجود داشت. همچنین نقض FastCompany وجود داشت که پیام‌های نژادپرستانه از طریق اعلان‌های فشاری Apple News ارسال می‌شد.

خبر خوب برای کاربران این است که پورتال راهنمای آنلاین 2K Games اکنون برای استفاده ایمن است و ایمیل‌های آدرس پشتیبانی دوباره قابل اعتماد هستند. به دلیل احتیاط فراوان، استودیو قبلاً به همه بازیکنان، نه فقط کسانی که ایمیل‌ها را دریافت کرده‌اند، توصیه کرده بود که رمز عبور حساب خود را بازنشانی کنند و اطمینان حاصل کنند که احراز هویت چند عاملی فعال است.