3Dfx Voodoo 5 6000 منتشر نشده در eBay بازدید کرده است، قبلاً بیش از 12 هزار دلار پیشنهاد داده است

خلاصه: 3Dfx یک پیشگام در گرافیک کامپیوتر شخصی بود. این شرکت مستقر در سن خوزه در اواسط دهه 90 شروع به ساخت سخت‌افزار برای ماشین‌های آرکید کرد و سپس توجه خود را به رایانه‌های شخصی معطوف کرد و با چیپ‌ست‌های قدرتمند Voodoo دوره جدیدی را برای بازی‌های رایانه‌ای طراحی کرد.

صعود سریع و کوتاه بود. اولین کارت های 3Dfx Voodoo در اواخر سال 1996 وارد شدند و تنها پنج سال بعد، انویدیا بیشتر دارایی های شرکت را تصاحب کرد. در نتیجه، چندین مورد از مراحل آخر 3Dfx از جمله Voodoo 5 6000 افسانه‌ای هرگز وارد بازار نشدند.

با توجه به توضیحات مورد، کارت توسط مهندس سابق 3Dfx Hank Semenec دوباره کار شده است و در 8X FSAA کاملاً پایدار است. گفته می‌شود که این نمونه یکی از نمونه‌های اولیه 6K مرحله بعدی است و بنابراین، بسیاری از باگ‌های موجود در کارت‌های قبلی قبل از ایجاد این کارت برطرف شده‌اند.

اگر به دنبال افزودن این جام به مجموعه خود بوده اید، ممکن است اکنون زمان آن رسیده باشد که این کار را انجام دهید. یک حراج فعال در eBay از یک فروشنده معتبر برای Voodoo 5 6000 بازسازی شده تا زمان نوشتن این مقاله کمی بیش از شش روز باقی مانده است و در حال حاضر توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

A Stroll Down Memory Lane: بهترین بازی‌های 3Dfx Glide

شایعه شده است که تنها حدود 1000 نمونه از Voodoo 5 6000 برای اهداف آزمایشی تولید شده است. آنها گاهی اوقات در بازارهای شخص ثالث یا از طریق کانال های جمع آوری دیگر ظاهر می شوند، اگرچه با گذشت زمان این اتفاق نادرتر می شود.

بخونید:  فایرفاکس از ویندوز 7/8 حداقل تا سال 2024 پشتیبانی خواهد کرد

برنده تصمیم سختی برای گرفتن دارد: همه آن را به خطر بیندازید و کارت را همانطور که در نظر گرفته شده استفاده کنید، یا به سادگی آن را در یک قفسه تحسین کنید؟ شما چکار انجام خواهید داد؟منبع

داشتن این قطعه از تاریخ ارزان نخواهد بود. تا زمان نگارش، این حراج نزدیک به 60 پیشنهاد جمع آوری کرده است که قیمت بالای فعلی آن 12600 دلار است.

Voodoo 5 6000 به دلیل اندازه بسیار زیادش تا به امروز یک شگفتی بصری باقی مانده است. این کارت هالکینگ دارای چهار پردازنده VSA-100 (هر کدام با خنک کننده مخصوص به خود) و 128 مگابایت حافظه کل است.