5 جایگزین Adobe PDF Reader که کارهای بیشتری را به صورت رایگان انجام می دهند


این روزها فقط برای مشاهده فایل های پی دی اف نیازی به اپلیکیشن ندارید. هر مرورگر وب می تواند این کار را انجام دهد. اگر گاهی اوقات فایل های PDF را از اسناد آفیس ایجاد می کنید، احتمالاً از Adobe’s Acrobat Reader استفاده می کنید. از این گذشته، Adobe شرکتی است که فرمت اسناد قابل حمل (PDF) را در سال 1993 اختراع کرد.

اما وقتی می خواهید از برنامه Adobe برای چیزی به سادگی ادغام دو فایل PDF یا چرخاندن یک صفحه استفاده کنید، ممکن است متوجه شوید که نیاز به خرید نسخه Pro دارید. ابزارهای وب ممکن است راه حلی به نظر برسند، اما یافتن یک برنامه وب قابل اعتماد که هر بار کار می کند می تواند چالش برانگیز باشد، به علاوه ممکن است زمانی که به آنها نیاز دارید در دسترس نباشند یا باعث نگرانی در مورد حریم خصوصی شوند.

اگر بخواهید یک فایل PDF را به صورت بومی ایجاد یا ویرایش کنید، ممکن است با مشکل مشابهی روبرو شوید. اگر از LibreOffice یا OpenOffice استفاده می‌کنید، برنامه‌هایی دارید که می‌توانند فایل‌های PDF را ویرایش کنند، اما این هدف اصلی آنها نیست، بنابراین ممکن است ویژگی‌های مورد نیاز شما را نداشته باشند یا برای کارهای ساده مرتبط با PDF بسیار پیچیده باشند.

چندین ویرایشگر PDF وجود دارند که نسخه‌های رایگانی را ارائه می‌دهند که دارای عملکردهایی هستند که Acrobat Reader ندارد. این راهنما به شما کمک می کند تا بهترین ابزار را برای خود انتخاب کنید.

ادغام و تقسیم فایل های PDF

اگر می خواهید نمایشگر PDF فعلی خود را با نمایشگر جایگزین کنید که همچنین می تواند صفحات را بچرخاند، صفحات را از فایل های مختلف ادغام کند و صفحات را از یک سند حذف کند، PDF Studio یک گزینه عالی است. یافتن همه عملکردهای برنامه آسان است زیرا اکثر آنها در نوار ابزار بالا یافت می شوند.

از نوار ابزار انتخاب کنید که با ماوس چه کاری انجام دهید: متن و تصاویر را انتخاب کنید، با کشیدن مکان نما دستی پیمایش کنید، با کلیک روی آن بزرگنمایی کنید، متن را برجسته کنید، روی آن ضربه بزنید یا زیر آن خط بکشید.

برای استفاده از بهترین ویژگی برنامه، «Split & Merge» را انتخاب کنید. می‌توانید انتخاب کنید که کدام فایل‌ها در این فرآیند گنجانده شوند، یا همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی «باز کردن» یا با کشیدن و رها کردن فایل‌ها را اضافه کنید. PDF Studio همچنین به شما امکان می دهد صفحات را بچرخانید یا صفحات را بکشید و رها کنید تا ترتیب آنها را تغییر دهید.

با پانل سمت چپ، می توانید تصاویر کوچک صفحه را مشاهده کنید، اندازه آنها را تغییر دهید، فایل ها را به سند پیوست کنید، یا در نظرات اضافه کنید و جستجو کنید. Bullzip PDF Studio فقط برای ویندوز در دسترس است، اگر این مشکل برای شماست، ممکن است برنامه بعدی را در لیست ما ترجیح دهید.

ادغام، تقسیم، استخراج صفحات، چرخاندن و مخلوط کردن PDF های خود + در دسترس برای Windows/macOS/Linux

اگر از PDF خوان فعلی خود راضی هستید و می خواهید یک برنامه جداگانه برای ویرایش ساده داشته باشید، PDF Split and Merge (PDFsam) Basic باید عالی باشد. پس از راه اندازی برنامه، اقدامات مختلفی به شما ارائه می شود، بعداً می توانید بدون بازگشت به صفحه اصلی بین ابزارها جابجا شوید.

ابزار تقسیم به شما این امکان را می‌دهد که PDF را به قسمت‌هایی با هر تعداد صفحه یا شماره صفحات خاص تقسیم کنید. با «تقسیم بر اساس نشانک»، می‌توانید فایل را در هر نشانک در یک سطح سلسله مراتبی مشخص یا در هر نشانکی که حاوی عبارت خاصی است تقسیم کنید. ابزار “تقسیم بر اساس اندازه” به شما امکان می دهد سند را به فایل هایی با هر اندازه تقسیم کنید.

به‌طور پیش‌فرض، برنامه فایل‌هایی را که ایجاد می‌کند فشرده می‌کند تا سبک‌تر شوند، اما اگر حفظ کیفیت اصلی مهم است، می‌توانید آن گزینه را در «تنظیمات پیشرفته» غیرفعال کنید.

ابزار ادغام به شما امکان می دهد به طور خودکار فهرست مطالب را ایجاد کنید، عرض صفحات را عادی کنید، یک پاورقی با نام فایل اصلی به هر صفحه اضافه کنید، یک صفحه خالی بعد از اسناد با اعداد فرد اضافه کنید (مفید برای چاپ دو طرفه) و در ابتدای هر ورودی یک نشانک ایجاد کنید، فرم های تعاملی را ادغام یا دور بیندازید، یا آنها را “مسطح” کنید (یعنی فقط خواندنی).

ابزار چرخش به شما این امکان را می دهد که تمام صفحات یا فقط صفحاتی که اعداد فرد یا زوج دارند را به سرعت بچرخانید. ابزار استخراج زمانی مفید است که به کل سند نیاز ندارید. وقتی می خواهید دو سند را صفحه به صفحه مقایسه کنید، ابزار ترکیب جایگزین می تواند کمک کند. PDF Split and Merge Basic برای Windows، macOS و Linux، از جمله پلتفرم‌های 32 بیتی، نسخه‌های قابل حمل در دسترس و به زبان‌های مختلف در دسترس است.

همه موارد فوق، همچنین کراس پلتفرم. تبدیل به Word، Excel یا JPG.

اگر گهگاه نیاز به ویرایش جدی‌تر PDF دارید، اما نمی‌خواهید برای Acrobat Pro هزینه بپردازید، Sejda PDF ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. دلیل آن این است که نسخه رایگان از نظر ویژگی محدود نیست، اما از نظر کمیت محدود است. هر روز، به شما امکان می‌دهد تا 3 عمل اصلی را روی فایل‌های حداکثر 200 صفحه و 50 مگابایت انجام دهید.

ویرایش متن در اسناد PDF می تواند مشکل باشد، زیرا متن مستقل از قالب بندی آن ذخیره نمی شود. با Sejda، هر بار که روی یک خط کلیک می کنید، برنامه آن را با متن قابل ویرایش همان فونت جایگزین می کند. در آزمایش برنامه، هیچ خطایی در تشخیص کاراکترها پیدا نکردیم، اما Sejda قادر به تشخیص کادرهای متن یا طول فضاها نبود، و این برنامه را برای رفع خطاهای کوچک مناسب‌تر از بازنویسی‌های اصلی می‌کرد. افزودن یا حذف تصاویر یا فرم‌ها (اگر روی “مورد ویرایش فیلدها” کلیک کنید) نیز آسان است.

Sejda PDF می تواند PDF را به Word، Excel یا فایل های متنی ساده یا به تصاویر JPEG تبدیل کند. عجیب است که فقط می تواند JPEG را به PDF تبدیل کند. در بخش «امنیت»، می‌توانید از فایل‌ها با گذرواژه، مجوزهای انتخابی، واترمارک یا صاف کردن فایل‌ها محافظت کنید.

در بخش «دیگران»، برنامه دارای چند ویژگی مفید است، مانند صاف کردن صفحات اسکن شده (“Deskew”)، افزودن حاشیه ها (“تغییر اندازه”) یا حذف آنها (“برش”)، و بازیابی اطلاعات از فایل های تا حدی خراب (“تعمیر” “). Sejda تقریباً می تواند هر کاری را که PDFsam می تواند انجام دهد، بنابراین اگر نیازی به انجام آن کارها به صورت دسته ای نداشته باشید، ممکن است برای شما کافی باشد. این برنامه برای ویندوز، macOS و لینوکس در دسترس است و دارای نسخه های قابل حمل است.

ایجاد PDF از خراش

اگر می خواهید یک PDF از ابتدا ایجاد کنید، Scribus ممکن است برنامه مناسب شما باشد. متن و تصاویر در فریم ها اضافه می شوند که برای گنجاندن یک متن در یک منطقه خاص یا استفاده از تنها بخش هایی از تصاویر مفید است. با کلیک راست بر روی یک مورد، می‌توانید آن را به یک قاب تبدیل کنید، متن موجود در آن را ویرایش کنید، آن را به لایه دیگری منتقل کنید یا آن را به عنوان یک حاشیه‌نویسی PDF یا نشانک علامت‌گذاری کنید.

ابزارهای خاص PDF به طور پیش فرض در سمت راست نوار ابزار قرار دارند و شامل دکمه های فشاری، چک باکس ها و حاشیه نویسی می شوند. می‌توانید یک سند را به‌عنوان PDF ذخیره کنید، اما باید فایل را در قالب دیگری نیز ذخیره کنید، زیرا نسخه پایدار Scribus (1.4) نمی‌تواند فایل‌های PDF را به‌طور طبیعی باز کند. اگر نمی‌خواهید بین برنامه‌ها جابجا شوید، می‌توانید شاخه توسعه (1.5) را دانلود کنید که از واردات PDF پشتیبانی می‌کند.

در قسمت «ویرایش» در منوی اصلی، می‌توانید همه موارد از یک نوع یا ویژگی خاص را انتخاب کنید و یک رنگ را با رنگ دیگری در سراسر سند جایگزین کنید. در زیر “اسکریپت” ابزارهای مفیدی مانند CalendarWizard یا Align_image_in_frame را خواهید یافت و می‌توانید موارد بیشتری را از رایانه خود اضافه کنید. در گوشه سمت راست پایین، می‌توانید پیش‌نمایش کنید که سند برای افراد با بینایی طبیعی یا افرادی که هر یک از 4 نوع کوررنگی دارند، چگونه خواهد بود.

مانند PDFsam، برنامه را می توان به بسیاری از زبان ها نصب کرد. برای ویندوز، macOS و لینوکس در دسترس است.

نکات اضافی برای استفاده از Scribus:

  • اگر Ghostscript را نصب نکرده‌اید، باید آن را دانلود کنید تا از پیام‌های خطا جلوگیری کنید.
  • اگر برنامه در ویندوز تار به نظر می رسد، روی میانبر دسکتاپ برنامه کلیک راست کنید و در قسمت Properties > Compatibility > Change High DPI Settings، برنامه را طوری تنظیم کنید که مقیاس DPI بالا را لغو کند.

ویرایشگر گرافیک برداری بر روی فایل های PDF اعمال می شود

Inkscape بیشتر به عنوان یک ویرایشگر SVG شناخته می شود، اما ماهیت برداری مقیاس پذیر آن نیز آن را برای ایجاد صفحات PDF، با متن و تصاویری که در هر اندازه کاغذی به همان وضوح به نظر می رسند، ایده آل می کند. به عنوان یک ویرایشگر گرافیکی، می‌تواند تصاویر را اضافه و حذف کند، اما همچنین می‌تواند تصاویر موجود را جابجا کرده و اندازه آن را تغییر دهد.

این برنامه فقط می تواند یک صفحه را در یک زمان کار کند، بنابراین برای ادغام همه چیز بعداً به برنامه دیگری نیاز خواهید داشت. هنگام انتخاب یک صفحه، اگر می‌خواهید متن را ویرایش کنید، حتماً «واردات داخلی» را انتخاب کنید. اگر این کار را انجام دهید، تمام متن صفحه به طور خودکار شناسایی می شود.

در آزمایش ما، برنامه در تشخیص کاراکترهای نوشته شده با فونت‌های خاص با مشکل مواجه شد، اغلب حرف “I” را حذف می‌کند، اما این مشکل عمدتاً به راحتی برطرف می‌شود: روی Ctrl + Alt + K (یا Text > Check Spelling در منوی بالا) کلیک کنید. و سپس “شروع” را در پایین پنجره برای پیدا کردن همه کلمات خراب.

برخلاف Sejda، Inkscape جعبه‌های متن را تشخیص می‌دهد و آن را برای جایگزینی یا جابجایی تکه‌های بزرگ متن عالی می‌کند. برای ویرایش متن، نماد A را در نوار ابزار سمت راست انتخاب کنید. افزودن متن در انتهای کادر ساده و شهودی است، اما اگر می‌خواهید متن موجود را تغییر دهید، روی Text > Text and Font در منوی بالا کلیک کنید و سپس برگه “متن” را در قسمت سمت راست انتخاب کنید. جعبه متن در سند

Inkscape برای ویندوز، macOS و لینوکس و در بسیاری از زبان ها در دسترس است. نکته سریع: چندین فایل را بیشتر از زمانی که نیاز دارید باز نگه ندارید، زیرا ممکن است باعث از کار افتادن برنامه شود.منبع