6 نقش پردرآمد فناوری برای سال 2023

از آنجایی که کسب‌وکارها و افراد فناوری را در حوزه‌های بیشتری از زندگی خود می‌پذیرند، نیاز به امنیت سایبری به طور تصاعدی در حال افزایش است، با پیش‌بینی BLS که اشتغال در این بخش تا سال 2029 31 درصد رشد خواهد کرد و گزارش اخبار و جهانی ایالات متحده گزارش می‌دهد که متوسط ​​حقوق در این بخش از 100000 دلار شروع می شود.

در زیر فهرست کوتاهی از برخی از مشاغل پردرآمد فناوری و فرصت‌های فعلی برای کسانی که تجربه مرتبط از هیئت شغلی TechSpot را دارند، آورده شده است.

کارشناسان بلاک چین

جالب اینجاست که تقاضا برای کسانی که مهارت‌های یادگیری ماشین قوی دارند از بخش‌های غیرفناوری بالاتر است زیرا شرکت‌ها برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود رقابت می‌کنند. در میان افرادی که در حال حاضر برای کارمندان هوش مصنوعی استخدام می شوند می توان به آمازون، ونگارد و اپل اشاره کرد.

مهندس نرم افزار

مدیران فناوری اطلاعات

بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، انتظار می رود تقاضا برای مهندسان نرم افزار تا سال 2028 تا 21 درصد رشد کند، زیرا تقاضا برای راه حل های آنلاین رشد می کند و سیستم عامل ها، برنامه ها و پلتفرم ها باید هوشمندتر، سریع تر و شهودتر شوند. .

در سال 2020، بیش از 80 میلیون شغل در سراسر هوش مصنوعی ایجاد شد، و گزارش‌های بعدی گارتنر نشان می‌دهد که تقاضا برای افرادی که مهارت‌های هوش مصنوعی دارند کند نمی‌شود و انتظار می‌رود هزینه‌ها در این منطقه سالانه 21 درصد رشد کند.

داشتن مهارت های فنی یک چیز است، رهبری و ایجاد انگیزه برای تیمی از متخصصان فناوری در یک بازار پر نوسان چیز دیگری است. در نتیجه، تقاضا برای مدیران فناوری، به‌ویژه آن‌هایی که سابقه کار در زمینه فین‌تک، استارت‌آپ‌ها و هوش مصنوعی دارند، با ۸۲۰۰۰ شغل که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۱ باز شود، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. در حال حاضر فرصت هایی برای مدیران فناوری اطلاعات با شرکت هایی مانند DuoLingo، MasterCard و PayPal وجود دارد.

بخونید:  علیرغم سرکوب رگولاتوری، بیت کوین به بالاترین قیمت از ماه آگوست رسیده است

مهندس امنیت سایبری

به این ترتیب، کسانی که تجربه طراحی، توسعه و استقرار راه‌حل‌های رایانش ابری دارند، تقاضای بالایی دارند. شرکت هایی که در حال حاضر به دنبال معماران ابری هستند و کسانی که تجربه رایانش ابری دارند عبارتند از SAIC، Zoom و Salesforce.

در حال حاضر در شرکت هایی مانند Booz Allen Hamilton و Ramp Financial فرصت هایی برای کسانی که در امنیت سایبری تجربه دارند، از جمله تحلیلگران داده های امنیتی، در دسترس است.

معمار ابر

اندازه بازار جهانی فناوری بلاک چین در سال 2022 برابر با 10.02 میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود با نرخ رشد مرکب سالانه 87.7 درصد از سال 2023 تا 2030 رشد کند. شرکت‌هایی که در حال حاضر استعدادهای با تجربه در بلاک چین را جذب می‌کنند عبارتند از Third Republic و Deloitte.

کارشناسان هوش مصنوعی

کسانی که در زمینه هوش مصنوعی، امنیت سایبری و محاسبات ابری تجربه دارند، در موقعیت های قوی تری برای درخواست حقوق بالاتر هستند. در این تخصص ها، تقاضا برای استعدادهای قوی همچنان در حال رشد است.

مهندسان نرم افزار با سابقه در خرده فروشی، کشاورزی و تولید بیشترین تقاضا را دارند، زیرا این بخش ها برای همگام شدن با بازارهای در حال تحول و فناوری همیشه در حال تغییر رقابت می کنند. شرکت هایی که برای مهندسان نرم افزار استخدام می کنند عبارتند از Northrop Grumman، Republic Bank and Trust و Leidos.

مهندسانی که در بلاک چین کار می کنند می توانند انتظار دستمزد اولیه 150000 دلاری داشته باشند که آن را تبدیل به یک حرفه پردرآمد در فناوری می کند. سرمایه‌گذاری مستمر در این بخش از سوی سرمایه‌گذاران خطرپذیر و افزایش پذیرش راه‌حل‌های بلاک چین برای پرداخت‌ها، قراردادهای هوشمند و هویت‌های دیجیتال، رشد آینده این بخش را تضمین می‌کند.

بخونید:  Ryzen 7 7800X3D در مقابل Core i7-13700K

علیرغم اخراج‌های اخیر که منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن کارکنان صدها شرکت فناوری از جمله غول‌های صنعتی مایکروسافت، آلفابت و متا شد، آمارها همچنان نشان می‌دهد که آینده روشنی برای کسانی که در این صنعت کار می‌کنند، روشن است. تحقیقات گارتنر نشان می‌دهد که تقاضا برای بسیاری از نقش‌های فناوری بیشتر از عرضه است، در حالی که انتظار می‌رود هزینه‌های جهانی برای فناوری اطلاعات تا قبل از شروع سال ۲۰۲۴ بیش از ۲ درصد رشد کند.منبع

همانطور که مزایای رایانش ابری توسط شرکت ها و سازمان های بیشتری درک می شود، تقاضا برای کسانی که می توانند نرم افزاری ایجاد کنند که کسب و کارها را قادر می سازد داده های خود را به ابر منتقل کنند، افزایش یافته است.