Alienware از مانیتور بازی ارزان‌تر QD-OLED با FreeSync رونمایی کرد

تصویر بزرگ: کنار گذاشتن ماژول G-Sync می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. به غیر از قیمت پایین تر، مدل جدید ممکن است نیازی به خنک کننده فعال نداشته باشد، بنابراین صدای فن اصلی را کاملا از بین می برد. علاوه بر این، به سازندگان مانیتور اجازه می دهد تا پشتیبانی HDMI 2.1 را اضافه کنند، اما Alienware به دلایل صرفه جویی در هزینه تصمیم به مخالفت با آن گرفت.

Alienware به تازگی یک نوع ارزان‌تر از مانیتور QD-OLED خود را معرفی کرده است که اوایل امسال عرضه شد. AW3423DWF جدید احتمالاً مشتریان را با نام تقریباً یکسان خود گیج می کند، اما به دلیل حذف ماژول اختصاصی G-Sync و گواهینامه G-Sync Ultimate، 200 دلار کمتر قیمت دارد.

نکته جالب این است که حداکثر نرخ تازه سازی از 175 هرتز به 165 هرتز کاهش یافته است، اگرچه بعید است که متوجه تفاوت شوید. جالب است که ببینید آیا هنگام اجرای بیش از 144 هرتز باید رنگ 8 بیتی را کاهش دهید، شبیه به برادر گران قیمت آن. علاوه بر این، مانیتور گواهینامه G-Sync Ultimate را با VESA AdaptiveSync و AMD FreeSync Premium Pro مبادله می کند، اما همچنان با کارت های گرافیک Nvidia سازگار است.

AW3423DWF Alienware از همان پنل 34 اینچی QD-OLED فوق عریض با وضوح 3440 x 1440 و منحنی 1800R استفاده می کند. حداکثر روشنایی SDR 250 نیت است و محتوای HDR آن را تا 1000 نیت می رساند. این نمایشگر دارای عمق رنگ 10 بیتی است و 99.3٪ از وسعت DCI-P3 را پوشش می دهد و به آن اجازه می دهد تا گواهی VESA DisplayHDR True Black 400 را دریافت کند.

بخونید:  The Rise, Fall and Renaissance of AMD

AW3423DWF Alienware اواخر پاییز امسال با قیمت 1099 دلار ارسال خواهد شد. اگرچه ارزان نیست، اما یکی از بهترین نمایشگرهای بازی موجود در بازار را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، دارای ضمانت 3 ساله است که سوختن OLED را نیز پوشش می دهد.منبع

پایه همراه با قابلیت تنظیم معمولی از جمله ارتفاع، شیب، چرخش و شیب ارائه می‌دهد و کاربران می‌توانند به لطف سازگاری با مانت VESA آن را تعویض کنند. قسمت پشتی مانیتور کاملاً مشکی است که تشخیص آن را از مدل (بیشتر) سفید G-Sync آسان می کند.

از نظر اتصال، AW3423DWF دارای دو پورت DisplayPort 1.4، یک پورت HDMI 2.0، یک هاب USB با چهار کانکتور 5 گیگابیت بر ثانیه پایین دست و دو درگاه 3.5 میلی متری برای هدفون و میکروفون شما است. Alienware همچنین دارای یک جوی استیک در قسمت پایینی است که حرکت در OSD را بدون دردسرتر می کند.