Amazon Prime Day در روز اول بیش از 6.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرد

روز پرایم آمازون، که در واقع دو روز است، شروعی بی‌سابقه دارد. طبق داده‌های Adobe Analytics، مشتریان ایالات متحده بیش از ۶.۴ میلیارد دلار کالا از غول خرده‌فروشی آنلاین در روز سه‌شنبه – اولین روز رویداد خریداری کردند. درآمد روز اول پرایم روز شش درصد نسبت به سال 2022 افزایش یافته است و آن را به بزرگترین روز تجارت الکترونیک در سال 2023 تاکنون تبدیل کرده است. بیشترین سهم را در ارقام فروش لوازم خانگی (37 درصد افزایش نسبت به سال قبل)، اسباب بازی ها (افزایش 27 درصد)، لباس (افزایش 26 درصد) و لوازم الکترونیکی (12 درصد افزایش) داشتند.

TechCrunch اشاره می کند که اعداد Adobe نشان می دهد که سفارشات Buy Now Pay Later (BNPL) نسبت به روز اول سال گذشته 18.5 درصد افزایش یافته است. پوشاک، اثاثیه منزل، و لوازم الکترونیکی باعث رشد BNPL امسال شد و حدود 461 میلیون دلار درآمد داشت. مصرف کنندگان فقط کمتر از نیمی (43.7 درصد) از کل سفارش ها را از طریق برنامه تلفن همراه آمازون انجام دادند که فقط کمی بیشتر از 42.7 درصد از سال 2022 بود.

Prime Day 2023 که در سال 2015 تأسیس شد، نهمین سالگرد خود را جشن می گیرد. به طور سنتی، آمازون این رویداد را یک بار در سال در طول تابستان برگزار می کند. با این حال، در سال 2022 دومین روز نخست را در اکتبر برگزار کرد. این شرکت نشان نداده است که آیا قصد دارد دومین فروش Prime Day را در سال جاری برگزار کند یا خیر.منبع

بخونید:  طبق گفته اینتل، Arc A750 اینتل بهتر از RTX 3060 عمل می کند

داغ، داغ، داغ: چه آن را دوست داشته باشید، چه از آن متنفر باشید یا بی تفاوت باشید، آمازون رویداد Prime Day خود را دوست دارد. فروش فوق العاده به جمعه سیاه تابستان تبدیل شده است و مشتریان اغلب بیش از توان مالی خود خرید می کنند (شکل های BNPL را در زیر ببینید). جای تعجب نیست که این شرکت سال گذشته نسخه پاییزی را عرضه کرد.

با توجه به ارقام ردیاب زنده Prime Day Numerator، از ساعت 1:00 بامداد به وقت شرقی، میانگین سفارشات فردی حدود 56 دلار بوده است که از حدود 53 دلار در سال 2022 افزایش یافته است. با این حال، بیش از 60 درصد از خریداران Prime Day دو یا چند سفارش را در روز اول ثبت کردند. میانگین هزینه 141.53 دلار برای هر خانوار. تفکیک جمعیت شناسی نشان می دهد که بیشتر معاملات توسط زنان 35 تا 44 ساله حومه شهر با درآمد بالا انجام شده است. اکثریت (83 درصد) از سال 2019 یا قبل از آن، اعضای نخست وزیر بوده اند. مردان تنها 21 درصد از فروش روز اول را به خود اختصاص دادند.