AMD اذعان می کند که عرضه تراشه را برای حفظ قیمت بالاتر CPU و GPU محدود کرده است

اگر توجه نکرده اید، صنعت فناوری در حال انقباض قابل توجهی است. مدیران اجرایی در حالی که سعی می کنند با اخراج و سایر اقدامات برای راضی نگه داشتن سرمایه گذاران، سکه ها را کاهش دهند، وحشت زده شده اند. یکی از آن «اقدامات دیگر» محدود کردن عرضه محصول است.

کرس می‌گوید: «ما هنوز می‌بینیم که بازی خوب است، و ما به تماشای هر روز از نظر میزان فروش که شاهد آن هستیم، ادامه می‌دهیم. “بنابراین، ما در حال فروش کم بوده ایم. ما در حال حاضر بازی های کمتری را عرضه کرده ایم تا بتوانیم موجودی موجود در کانال را تصحیح کنیم. [sic]”

روز سه شنبه، افشاگران گفتند که سونی در حال کاهش 50 درصدی عرضه PS VR2 جدید خود است. سال گذشته، این شرکت به سرمایه گذاران گفت که انتظار دارد دو میلیون PS VR2 را در سه ماهه اول 2023 ارسال کند. اکنون، فکر نمی کند تا اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 بتواند سد دو میلیون واحدی را بشکند.

بسیاری از شرکت های سخت افزاری به تقاضای بالای ناشی از همه گیری و رونق کریپتو عادت کردند. اکنون که هر دو عامل محرک رو به افول هستند، شرکت‌ها خود را با موجودی مازاد می‌بینند و سعی می‌کنند برای حفظ تعداد خود برای سرمایه‌گذاران، مقیاس را بالا ببرند.

با این حال، انویدیا هر دوی آنها را شکست داد. در نوامبر، مدیر مالی Colette Kress به سرمایه گذاران گفت که این شرکت با کاهش محموله ها با کاهش تقاضا مبارزه می کند.

قوانین طبیعی اقتصاد به آنها حکم می کند که قیمت ها را برای جابجایی آن محصولات کاهش دهند. با این حال، این به معنای از بین بردن حاشیه های عظیمی است که آنها از آن لذت برده اند. PC World خاطرنشان می کند که AMD در سه ماهه گذشته شاهد بالون حاشیه ناخالص غیر GAAP خود به 51 درصد بود. اگر این میزان کاهش یابد، سرمایه گذاران آن را زیان می نامند.

در یک تماس عصر سه شنبه با سرمایه گذاران، لیزا سو، مدیر عامل AMD، سعی کرد با اشاره به اینکه این شرکت از پردازنده های گرافیکی برای “تعادل بین عرضه و تقاضا” استفاده کرده و ادامه خواهد داد، اضطراب سرمایه گذاران را آرام کند. البته، این تنها راه دیگری برای گفتن است، “ما با کاهش تولید خود قیمت ها را تورم نگه خواهیم داشت.”

به همین دلیل است که ما همچنان شاهد خرده‌فروشی کارت‌هایی با قیمت 800 تا 1200 دلار هستیم – قیمتی که ماینرها مایل به پرداخت آن بودند. این شرکت‌ها باید به NASDAQ ضربه بزنند تا متوجه شوند که مردم عادی برای یک قطعه کامپیوتری چنین پولی نمی‌پردازند.

اما AMD تنها مقصری نیست که سعی می‌کند جلوی چند اتفاق بد را بگیرد. ما شاهد حرکت مشابهی در این هفته با سونی بودیم.

شارژ قیمت های معمولی برای محصولات ضرری ندارد. این فقط در کوتاه مدت مهم است – در اعداد سه ماهه. با این حال، در پرتفوی سرمایه گذاران اهمیت دارد، به همین دلیل است که شرکت ها برای اطمینان از رشد مثبت دائما تحت فشار هستند.

سو به سرمایه گذاران گفت: “ما در سه ماهه سوم کمتر از قیمت خرید کردیم و در سه ماهه چهارم کمتر از قیمت خرید کردیم.” «ما در سه ماهه اول به میزان کمتری از آن حمایت خواهیم کرد [sic]”

راه حل نسبتا ساده است. فقط فعلاً پول خود را نگه دارید. این یک اقتصاد خشن است. شاید گیمرها فقط «نه» گفتن برای چند ربع به OEM ها نشان دهد که کمبود جعلی آنها دیگر پرواز نخواهد کرد. البته باید مرا به خاطر ایده آلیست بودنم ببخشید.منبع

در متن: گیمرها در مورد قیمت بالای کارت‌های گرافیکی برای همیشه گلایه می‌کنند. همه ما از زمانی که استخراج کریپتو منسوخ شد هیجان‌زده شدیم، فقط می‌دانستیم که بالاخره شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود، اما در بیشتر موارد اینطور نبوده است. آخرین پردازنده های گرافیکی هنوز برای مصرف کننده عادی دور از دسترس هستند و حتی کارت های قدیمی ارزش خود را حفظ می کنند.