AMD اعتراف می کند که رقیب RTX 4090 ندارد

به نظر نمی رسد که AMD در حال حاضر چیزی سریعتر از 7900 XTX در دست ساخت دارد. بلوک دیاگرام های لو رفته نشان می دهد که 7900 XTX از تمام سایه زن های موجود در Navi 31 GCD استفاده می کند. همچنین طبق گزارش‌های اخیری که به بحث و گفتگو با شرکای هیئت مدیره اشاره می‌کنند، نمی‌توان بدون صرف نظر از بودجه انرژی، زمان بسیار بالاتری داشت.

آزور خندید: «انویدیا هنوز یک 4080 برای من نفرستاده است، بنابراین من تا حدودی منتظر هستم تا قبل از اینکه بتوانم مقایسه کنم. “نه، واقعاً دو چیز: این کارت برای مقابله با 4080 طراحی شده است. و ما هنوز اعداد معیاری در مورد 4080 نداریم. بعلاوه، ما در کار ارائه بازاریابی و تبلیغات رایگان به آنها نیستیم. آنها این کار را نمی کنند.” دقیقاً معیارهای ما را در نمودارهای آنها قرار دهید، بنابراین من در آنجا هیچ لطفی به آنها نمی کنم.”

“بیایید واقع بین باشیم، [the 7900 XTX] یک کارت 999 دلاری است. این رقیب 4090 نیست که 60 درصد هزینه بیشتری دارد. این یک رقیب 4080 است. بیایید واقعاً در مورد کلاسی که در مورد آن صحبت می کنیم شفاف باشیم.”

با این حال، اگر می‌خواهید محدودیت‌های 7900 XTX را خودتان پیدا کنید، EKWB قبلاً خط تولید بلوک‌های آبی مربوطه خود را اعلام کرده است و اکثر شرکای معمولی AMD را در هیئت مدیره شکست داده است. هر دو مدل Plexi و Acetal 250 دلار قیمت خواهند داشت و از اوایل دسامبر ارسال می شوند.منبع

با نحوه عملکرد ما در حال حاضر، مطمئن هستیم و خیالمان راحت است که می‌خواهیم آنها را عرق کنند.»

“چرا ما Radeon 7000 را در برابر Nvidia ندیدیم، چه خبر است؟” PCWorld پرسید. “می ترسی؟ چه خبره؟” پاسخ منطقی که اکثر نظر دهندگان پیشنهاد می‌کردند پاسخ درستی بود: AMD هنوز یک RTX 4080 در اختیار ندارد و نمی‌خواهد از اعداد پشتیبانی شده Nvidia در ارائه خود استفاده کند.

Radeon RX 7900 XTX زمانی که در 13 دسامبر عرضه می شود، 999 دلار قیمت خواهد داشت. GeForce RTX 4080 (که قبلا مدل 16 گیگابایتی بود، اکنون تنها مدل) زمانی که در 16 نوامبر در قفسه های فروشگاه ها عرضه شود، 1200 دلار قیمت خواهد داشت. Azor به سرعت این دو را کنار گذاشت. کارت‌ها در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و از رقابت بین 7900 XTX و RTX 4090 که در حال حاضر با قیمت 1600 دلار در دسترس است، جلوگیری می‌کند.

یکی از نمایندگان AMD در مصاحبه قبلی به PCWorld گفت که GCD طوری طراحی شده است که تا 3 گیگاهرتز بدون محدودیت انرژی یا دما کار کند، بنابراین شاید بتوان آن را با مصرف برق و خنک کننده مانند 4090 بیشتر کرد – اما به نظر می رسد AMD به طور قابل درک تمایلی ندارد. برای رفتن به آن مسیر

چه اتفاقی افتاده؟ از آنجایی که AMD دیروز پس از ارائه خود در لاس وگاس در حال جمع کردن بود، PCWorld با فرانک آزور، معمار ارشد راه حل های بازی، در مورد سری Radeon 7000 و FSR3 مصاحبه کرد. PCWorld همچنین از مخاطبان زنده خود در یوتیوب سؤال می گرفت، و موضوعی که به نظر می رسید زیاد مطرح می شد این بود که چرا AMD کارت های جدید خود را با سری RTX 4000 در ارائه خود مقایسه نکرده بود.