AMD پیش‌بینی می‌کند که پردازنده‌های گرافیکی تا سال ۲۰۲۵ به مصرف ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات می‌رسند

نفزیگر گفت که AMD می‌تواند عملکردی را که مصرف‌کنندگان از کارت‌های گرافیک جدید انتظار دارند، در عین حال که مشکل مصرف انرژی را حل می‌کند، به دست آورد. این شرکت از Infinity Cache به عنوان یک مزیت منحصربه‌فرد استفاده می‌کند، اما Naffziger همچنین طراحی چیپ‌لت را به‌عنوان حوزه‌ای که در آن انویدیا پیشتاز است، برجسته می‌کند.منبع

این هفته، مصاحبه VentureBeat با معاون ارشد AMD Sam Naffziger شامل تصاویری بود که پیش‌بینی‌های این شرکت را برای سخت‌افزار در آینده نزدیک نشان می‌داد. در حالی که Naffziger ابراز اطمینان می کند که AMD می تواند به جاه طلبی های خود برای افزایش بهره وری انرژی در چند سال آینده دست یابد، اعداد AMD تصویر نگران کننده ای از افزایش تقاضای انرژی را نشان می دهد.

از آنجایی که مهندسان در همه جا با محدودیت های قانون مور برخورد می کنند، مصرف کنندگان نگران هستند که TDP های GPU به سطوح هشدار دهنده افزایش یابد. شایعات حاکی از آن است که پرچمدار نسل بعدی انویدیا، RTX 4090، که ممکن است اواخر سال جاری عرضه شود، به 600 وات نیاز دارد. کارت برتر فعلی این شرکت – 3090 Ti – 450 وات مصرف می کند.

اگر کارت‌های 600 واتی را در نسل آینده نبینیم، نمودار AMD نشان می‌دهد که در آینده یا به زودی آنها را خواهیم دید. این افزایش چشمگیر مصرف انرژی را در حدود سال 2018 نشان می‌دهد، با GPUهایی که قبل از سال 2025 به 600 وات و سپس 700 وات رسیدند. در حال حاضر، محبوب‌ترین کارت‌های موجود در بازار کسری از این انرژی را مصرف می‌کنند، اما حتی پردازنده‌های گرافیکی اصلی آینده نیز به قدرت بیشتری نیاز خواهند داشت.

بخونید:  وصله نهایی ویندوز 7 و 8 در اینجا است و بوت امن را به ویندوز 7 اضافه می کند (نوعی)

تصویر بزرگ: شایعات اخیر در مورد کارت‌های گرافیکی آینده نگرانی‌ها را از افزایش مصرف انرژی برانگیخته است. انویدیا و AMD به طور کامل از پردازنده‌های گرافیکی که انتظار دارند در اواخر امسال راه اندازی شوند، استفاده نکرده‌اند، اما این شرکت اعداد نگران‌کننده‌ای را در نقشه راه آینده خود در این هفته اعلام کرد.