AmigaOS 3.2.2 یک به روز رسانی سیستم عامل جدید برای رایانه های خانگی کلاسیک دهه 80 است

Hyperion Entertainment اخیراً در دسترس بودن دومین به‌روزرسانی انتشار نقطه‌ای برای AmigaOS 3.2، سیستم عاملی که برای اجرا بر روی ماشین‌های کلاسیک Amiga بر اساس سری پردازنده‌های موتورولا 68000 طراحی شده است، اعلام کرد. شرکتی که زمانی با نام Commodore شناخته می شد، دیگر وجود ندارد، و تاریخچه نام تجاری Amiga یک آشفتگی پیچیده از خرید، فروش و شکایت است، با این حال شرکتی که اکنون دارای یک “مجوز دائمی و جهانی” برای AmigaOS است، هنوز در حال دوشیدن است. گاو طرفداران آمیگا.

اولین به‌روزرسانی «کوچک» برای AmigaOS 3.2 عمدتاً یک نسخه رفع اشکال بود که برخی از پیشرفت‌های زیبایی، پشتیبانی از زبان برنامه‌نویسی قدیمی Rexx در ویرایشگر متن جدید و موارد دیگر را اضافه کرد. Hyperion می گوید از زمان انتشار AmigaOS 3.2.1، توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان AmigaOS “خستگی ناپذیر” برای رفع (بیشتر) اشکالات و پیاده سازی برخی از ویژگی های جدید کار کرده اند.

چه اتفاقی افتاده؟ اگرچه سخت‌افزار آمیگا مدت‌هاست که از بین رفته است، تیم کوچکی از توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کننده‌ها هنوز روی بخش نرم‌افزاری کار می‌کنند. به‌روزرسانی جدیدی برای AmigaOS به تازگی منتشر شده است که ویژگی‌های جدید و رفع باگ‌ها را به دستگاهی می‌آورد که نمی‌خواهد بمیرد.

کد منبع AmigaOS 3.1 در نهایت در سال 2015 به وب لو رفت، در حالی که توسعه Amiga 3.2 بیش از دو سال “کار شدید و بی وقفه” از تیمی متشکل از 60 مشارکت کننده طول کشید. لیست ویژگی های این نسخه خاص شامل ادغام جعبه ابزار ReAction برای برنامه نویسی رابط کاربری گرافیکی، پشتیبانی بومی برای نصب فایل های تصویری دیسک adf. – فرمت استاندارد برای تخلیه نرم افزار Amiga در جامعه شبیه سازی – راهنمای یکپارچه و مستندات آنلاین، و بسیاری موارد دیگر بود.

بخونید:  Flatpak می تواند به یک فروشگاه برنامه جهانی برای سیستم های لینوکس تبدیل شود

همانطور که در سایت رسمی شرکت ذکر شده است، ویژگی های برجسته AmigaOS 3.2.2 جدید شامل چندین پیشرفت جدید در ویرایشگر متن فوق الذکر، شناسه ویرایش برای پردازنده های 68060 و مدیریت بهتر فایل های آیکون است. علاوه بر این، AmigaOS 3.2.2 به لطف پشتیبانی از مؤلفه بوت استرپ قدیمی «Kickstart» اکنون می‌تواند با نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل همزیستی داشته باشد. گجت‌های منتخب نیز بهبود یافته یا بازنگری شده‌اند، و دیسک RAM مجدداً ساخته شده است تا احتمال بروز مشکلات کمتر شود.

AmigaOS 3.2.2 به‌عنوان یک بارگیری رسمی از وب‌سایت Hyperion برای کاربرانی در دسترس است که قبلاً نسخه‌ای با مجوز رسمی از AmigaOS 3.2 دارند. همچنین یک فروشگاه تجاری رسمی AmigaOS برای طرفداران سرسخت این پلتفرم وجود دارد.منبع

به روز رسانی جدید 2 بیش از یک سال پس از AmigaOS 3.2.1 عرضه می شود که توسط Hyperion در دسامبر 2021 به عنوان یک رفع اشکال و به روز رسانی ویژگی برای نسخه عظیم AmigaOS 3.2 منتشر شد. Amiga 3.2 به جای استفاده از معماری CPU PowerPC مانند AmigaOS 4، 28 سال پس از آخرین نسخه منتشر شد و همچنان سازگاری با ماشین های کلاسیک Amiga و ویژگی های AmigaOS 3.1 اصلی را حفظ کرده است.