APA دستورالعمل هایی را برای محدود کردن آسیب احتمالی رسانه های اجتماعی برای کودکان صادر می کند

حوزه رسانه های اجتماعی و چگونگی ارتباط آن با سلامت روانی و جسمی مرز جدیدی است. در حالی که بسیاری از گروه‌ها مطالعات رسمی در مورد این پدیده انجام داده‌اند، APA به این نتیجه می‌رسد که باید تلاش‌های هماهنگ‌تری اعمال شود. توصیه می‌کند «منابع قابل توجهی» برای ادامه تحقیقات در این زمینه فراهم شود، از جمله مطالعات «طولانی طولانی‌مدت» کودکان کوچک‌تر و جمعیت‌های حاشیه‌نشین.

“آیا مانع خواب و فعالیت بدنی کودک شما می شود؟ آیا مانع از مدرسه یا سایر فعالیت هایی می شود که در رشد آنها مهم است؟ یا جدا شدن از رسانه های اجتماعی برای آنها سخت است؟ آیا آنها اینقدر دروغ می گویند. آنها می توانند با آن درگیر شوند؟” به گفته دکتر آرتور ایوانز، مدیر عامل APA، اینها برخی از سوالاتی است که سرپرستان باید هنگام ارزیابی فعالیت آنلاین فرزندشان در نظر بگیرند.

موضع APA ممکن است در ابتدا غیر متعهد به نظر برسد، اما همچنین 10 دستورالعمل ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که رفاه کودکان و نوجوانان تحت تأثیر منفی استفاده از رسانه های اجتماعی قرار نمی گیرد. توصیه‌ها تا حدودی شهودی و عقل سلیم هستند، اما چارچوبی کلی برای حداقل پرداختن به این موضوع به‌طور واقع‌بینانه به‌جای پاسخ صنعت برای توسعه بیشتر پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای جوانانی که احتمالاً هرگز از آنها استفاده نخواهند کرد، تشکیل می‌دهند.

رابرت کین، درمانگر مراقبت رفتاری والدن، به رادیو عمومی ملی گفت: ما در اینجا در یک بحران هستیم و توانایی خانواده یا توانایی والدین برای مدیریت این موضوع در حال حاضر بسیار محدود است. خانواده ها واقعاً به کمک نیاز دارند.»

بخونید:  پورت کامپیوتر برگشتی 32 گیگابایت رم را توصیه می کند

روز سه شنبه، انجمن روانشناسی آمریکا (APA) یک توصیه بهداشتی در مورد استفاده نوجوانان از رسانه های اجتماعی صادر کرد. APA از تعریف استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان «ذاتاً مفید یا مضر» خودداری کرد، در عوض گفت که تأثیرات مثبت یا منفی که جوانان تجربه می‌کنند به احتمال زیاد با استعداد آنها قبل از مصرف رسانه‌های اجتماعی تعریف می‌شود. به عبارت دیگر، رسانه های اجتماعی مفاهیم موجود در مورد ارزش خود را ترکیب می کنند و احساسات مثبت یا منفی آنها را تقویت می کنند.

این به والدین پیشنهاد می‌کند که فرزندانشان را راهنمایی کنند تا با همسالانی که علایق و نیازهای مشابهی دارند، تعاملات اجتماعی مثبت ایجاد کنند، نه اینکه فقط به آنها اجازه دهند نظرات تصادفی و گاهی منفی افراد غریبه را که هیچ چیز مشترکی ندارند، مرور کنند. سرپرستان همچنین باید از تکنیک های نظارت و «مجوز/رضایت» به ویژه در اوایل نوجوانی (10-14 سال) استفاده کنند.

با این حال، APA تمام مسئولیت محافظت از جوانان را بر دوش والدین نینداخت. آن اشاره کرد که صاحبان پلتفرم باید در قبال پلیس پست های مضر پاسخگو باشند. این به ویدیوهایی اشاره می‌کند که «رفتار ناسازگار روانی یا غیرقانونی» و مطالب تشویق کننده خودآزاری یا اختلالات خوردن را نشان می‌دهد. همچنین می‌گوید صاحبان پلتفرم باید پست‌های ترویج نفرت، تعصب و قلدری را به حداقل برسانند.

APA می‌گوید والدین می‌توانند با غربالگری و ارزیابی «استفاده مشکل‌زا از رسانه‌های اجتماعی» فرزندانشان فعال‌تر باشند.

اعتبار تصویر: Artur Verkhovetskiyمنبع

در متن: مطالعات نشان داده اند که کودکان و حتی بزرگسالان می توانند در معرض اضطراب و افسردگی ناشی از رسانه های اجتماعی بیش از حد باشند. صاحبان پلتفرم‌هایی مانند متا، توییتر و گوگل عمدتاً این مشکل را رد کرده‌اند یا باندهایی برای رفع آن ایجاد کرده‌اند، مانند YouTube Kids یا Instagram Kids. اکنون یکی از مقامات ارشد سلامت روان در ایالات متحده پس از سال ها سکوت بالاخره به این موضوع رسیدگی کرده است.

بخونید:  Musk scolds Cybertruck designers for poor quality, wants panel gaps with "Lego-like" machining