Apple M2 Ultra می تواند عملکرد M2 Max را در بسیاری از آزمایشات دو برابر کند و صحت ادعاها را ثابت کند

در نهایت، هر دو رندر و صادرات در Final Cut Pro آزمایش شدند. هنگامی که یک ویدیوی 4K 15 دقیقه‌ای به شدت ویرایش شده را رندر می‌کرد، M2 Ultra یک ثانیه کوتاه از 4 دقیقه را به پایان رساند، تقریباً یک دقیقه کاملتر از نسخه قبلی خود. اگرچه سود قابل توجهی است، اما آن دو برابر شدنی نیست که در تست های دیگر دیده ایم. با این حال، M2 Ultra در صادرات بسیار بهتر عمل کرد. M2 Max ویدئو را در 12 دقیقه و 30 ثانیه صادر کرد، در حالی که M2 Ultra یک نتیجه 8 دقیقه‌ای ثابت داشت.

چیزی که باید منتظرش بود: اپل طی کنفرانس اخیر خود در WWDC 2023 مجموعه ای از محصولات جدید مک را معرفی کرد. اینها شامل مک بوک ایر 15 اینچی، آخرین نسخه macOS و جدیدترین نسخه سیلیکون اپل، M2 Ultra بود. این تراشه اکنون در دستان بازبینان قرار گرفته است و نتایج چشمگیر است.

میانی همچنین عملکرد سیلیکون را با Rise of the Tomb Raider آزمایش کرد. با این حال، نتایج M2 Ultra ضعیف بود و تنها جهش 12 درصدی در نرخ فریم متوسط ​​را مدیریت کرد. Miani معتقد است که این می تواند به دلیل تنگنای CPU باشد و اجازه نمی دهد تراشه از تمام 76 هسته GPU استفاده کند.

نتایج GFXBench تا حدودی عجیب بود. در یک آزمایش، اعداد در تراشه جدید تقریباً دو برابر شد. با این حال، M2 Max تنها 18 درصد برتری نسبت به مدل قبلی خود در معیار دیگری داشت.

در حالی که ادعاهای اپل جذاب بود، به دلیل افزایش قابل توجه عملکرد بین نسل قبلی M1 Max و M1 Ultra، شک و تردید وجود داشت. خوشبختانه، استودیوی مک که دارای M2 Ultra جدید است، اکنون به بازبینان، از جمله لوک میانی، که رایانه را برای آزمایش اعداد اپل محک زده است، دست یافته است (ویدئو در بالا).

بخونید:  Intel's Downfall mitigations take a toll on CPU performance, early testing reveals

اپل ادعا کرد که M2 Ultra می تواند عملکرد پرچمدار قبلی خود، M2 Max را دو برابر کند. با ترکیب دو تراشه M2 Max با استفاده از “معماری فوق فیوژن” به این موفقیت دست می یابد. M2 Ultra به ترتیب دارای 20 و 30 درصد بهبود عملکرد در وظایف مبتنی بر CPU و GPU است.

به طور کلی، به نظر می رسد M2 Ultra به وعده ها و تبلیغات اپل عمل می کند. با وجود شکست‌های جزئی در سناریوهای خاص، این تراشه عملکرد M2 Max را در چندین معیار اضافی دو برابر کرد. این احتمالاً آخرین تکرار خانواده M2 از سیلیکون اپل است، زیرا اپل در حال حاضر در مرحله آزمایش M3 است، که ممکن است تا قبل از پایان سال شاهد آن در محصولات جدید باشیم.منبع

اپل فقط دود نمی کشید. در Cinebench، M2 Ultra عملکرد M2 Max را 95 درصد شکست می دهد.

به نظر می رسد که این عجیب و غریب در آزمایش Miani یک نکته پرت ساده باشد، زیرا هر آزمایش دیگری که به GPU محدود شده است عملکرد تقریباً دو برابری مورد انتظار را از M2 Max به M2 Ultra نشان می دهد.