Apple TV 4K به‌روزرسانی شده با تراشه A15 Bionic و قیمت پایین‌تر وارد بازار شد

Apple TV 4K جدید در 4 نوامبر عرضه می شود، اما کاربران می توانند آن را از امروز پیش خرید کنند. قیمت از 129 دلار برای مدل 64 گیگابایتی فقط وای فای تا 149 دلار برای مدل 128 گیگابایتی Wi-Fi + Ethernet متغیر است. این قیمت‌ها شگفت‌انگیز هستند، زیرا مدل سال گذشته با قیمت 179 دلار برای تنها 32 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی عرضه شد.منبع

Apple TV 4K جدید در دو پیکربندی موجود است. یک مدل فقط وای فای با 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی عرضه می شود. یک نوع بالاتر یک پورت اترنت گیگابیتی اضافه می کند، دارای 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی است و از پروتکل شبکه Thread mesh پشتیبانی می کند. دومی به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی HomeKit و محصولات خانه هوشمند شخص ثالث (با پشتیبانی از استاندارد Matter) را از Apple TV متصل و کنترل کنند.

خط پایین: Apple TV 4K جدید دارای چندین پیشرفت است، از جمله چیپست مدرن A15 Bionic، یک کنترل از راه دور سیری که به جای Lightning از طریق USB-C شارژ می شود و پشتیبانی از HDR10+. متأسفانه، پشتیبانی از کدک های صوتی DTS هنوز وجود ندارد و گزینه های جایگزین Dolby از جمله Dolby Atmos تنها گزینه هستند.

اپل به تازگی نسل سوم پخش کننده رسانه دیجیتال Apple TV 4K خود را با فضای داخلی بهتر، فضای ذخیره سازی بیشتر و به طور شگفت انگیزی قیمت پایین تر معرفی کرده است. همچنین پشتیبانی از HDR10+ را اضافه می‌کند، به این معنی که اکنون از هر دو فرمت اصلی برای ارائه محتوای HDR ابرداده پویا پشتیبانی می‌کند (اکثر تلویزیون‌ها از Dolby Vision یا HDR10+ پشتیبانی می‌کنند).

بخونید:  محققان فناوری جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی را اعلام کردند که می تواند ویدیوهای کوتاهی را بر اساس تصاویر واحد ایجاد کند

یکی دیگر از تغییرات خوشایند این است که نسل سوم کنترل از راه دور سیری اپل اکنون به جای Lightning از درگاه USB-C برای شارژ استفاده می کند. با تمام نسل های قبلی Apple TV 4K و Apple TV HD از سال 2015 سازگار است. کنترل از راه دور جدید با Apple TV 4K بسته بندی شده است، اما به صورت جداگانه با قیمت 59 دلار در دسترس است.

هر دو مدل دارای تراشه A15 Bionic اپل هستند، تراشه ای که در سری آیفون 13 معرفی شد. این شرکت ادعا می کند که عملکرد CPU 50 درصد در مقایسه با A12 موجود در Apple TV 4K نسل قبلی افزایش یافته است، در حالی که عملکرد GPU 30 درصد افزایش یافته است. A15 همچنان به چیپست‌های موجود در گوشی‌های پرچمدار اندرویدی امروزی می‌دهد، بنابراین انجام بازی‌ها در Apple TV جدید نباید مشکلی ایجاد کند.