AppleCare+ اکنون به تعمیرات نامحدود دستگاه اجازه می دهد، آیا ارزش آن را دارد؟

در چند ماه گذشته، اپل تغییر دیگری در برنامه AppleCare+ (AC+) ایجاد کرده است. مشتریان اکنون تعمیرات نامحدودی دارند. MacRumors اشاره می کند که اپل اخیراً صفحه محصول +AC خود را برای نشان دادن شرایط جدید تغییر داده است. برنامه های قبلی AppleCare+ تنها دو حادثه در سال را پوشش می دادند. البته، همان هزینه های خدمات همچنان اعمال می شود.

در متن: AppleCare در طول سال‌ها بسیار پیشرفت کرده است. زمانی که برای اولین بار معرفی شد، کم و بیش یک تمدید دو ساله ضمانت یک ساله معمولی شما برای پرداخت یکباره نسبتاً منصفانه بود. اخیراً یک تغییر نام جزئی دریافت کرده است (AppleCare+) و به سرویسی شبیه به اشتراک منتقل شده است که بیشتر شبیه یک بیمه نامه است تا گارانتی طولانی.

با ارزش ترین پوشش ممکن است AppleCare+ برای Apple Watch Ultra باشد. این فقط 5 دلار در ماه (99 دلار در سال) با هزینه خدمات 79 دلار است. برای یک ساعت 800 دلاری، این یک قیمت معقول برای ذهنی است که به ارمغان می آورد، به ویژه با توجه به اینکه همانطور که MacRumors اشاره کرد، یک تعمیر تنها 500 دلار هزینه خواهد داشت. به علاوه تنها با 5 دلار در ماه، زمان زیادی (160 ماه) طول خواهد کشید تا حق بیمه شما از هزینه ساعت شما بیشتر شود.

اینکه آیا تعمیرات نامحدود به یک برنامه AppleCare ارزش می‌افزاید یا نه، بسته به شرایط شما قابل بحث است. نرخ های ماهانه بسته به دستگاه و مدل متفاوت است. ارزان ترین آن 2.50 دلار در ماه برای پوشش اپل واچ SE است. طرح آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس با 13.50 دلار در ماه بیشترین هزینه را دارد. با این حال، این شامل پوشش خسارت و سرقت نیز می شود. همه اشتراک ها تخفیف جزئی برای خرید پوشش چند ساله به صورت یکجا دارند.

بخونید:  CPU های AMD هنوز تحت تأثیر یک راه حل 20 ساله لینوکس هستند
نتیجه نهایی: به طور کلی، ادعای تعمیر نامحدود برای اکثر افراد ارزش بیشتری به برنامه ها اضافه نمی کند. اگر مراقب باشید و هرگز آیفون (یا سایر محصولات اپل) را نشکسته اید، AppleCare+ احتمالا برای شما مناسب نیست. با این حال، اگر بیش از یک بار دستگاهی را گم کرده اید یا آسیب دیده اید، ممکن است ارزش آن را داشته باشید، به خصوص در نظر گرفتن قیمت تعمیرات و تعویض این روزها می تواند ضربه بزرگی به کیف پول شما وارد کند.منبع

این قیمت ها به خصوص برای کسانی که در معرض تصادف هستند نسبتا مناسب است. با این حال، هزینه هایی نیز برای هر ادعا وجود دارد. شکستن صفحه نمایش یا شیشه پشتی 29 دلار “کاهش” دارد. خسارت تصادفی دیگر 99 دلار است و ادعای خسارت یا سرقت هزینه را به 149 دلار افزایش می دهد. همچنین ضرر و زیان و سرقت همچنان فقط برای دو حادثه در سال پوشش داده می شود. اکثر طرح ها برای آرامش خاطر نسبتاً معقول هستند، زیرا تعمیرات از جیب شما در بیشتر موارد صدها دلار هزینه دارد.

با این حال، اگر بیشتر مراقب باشید، برنامه ها ارزش خود را از دست می دهند، به خصوص در هر نوع مک. پوشش مک به صورت سالانه یا برای مدت سه سال با تخفیف شارژ می شود. قیمت ها از 35 دلار در سال برای مک مینی (99 دلار برای سه سال) تا 150 دلار در سال (399 دلار در سال) برای مک بوک پرو 16 اینچی متغیر است. کسرها نیز کمی بالاتر هستند، با آسیب دیدگی صفحه نمایش و بدنه 99 دلار و هر چیز دیگری 299 دلار هزینه دارد. هیچ پوشش سرقت یا مفقودی برای رایانه ها وجود ندارد.

بخونید:  سخنرانی اصلی I/O Google را امروز در ساعت 13:00 به وقت شرقی / 10 صبح به وقت محلی تماشا کنید: Pixel Fold، Pixel 7a ورودی

اپل همچنین Ultra را برای کسانی که سبک زندگی فعال تر و ماجراجویانه تر دارند عرضه می کند. اگر غواصی یا غواصی می‌کنید و به رتبه‌بندی WP100 اپل واچ اولترا اعتماد ندارید، ممکن است به فکر گرفتن بسته Apple Care+ باشید.