Arm می خواهد سودآوری را بهبود بخشد، تغییرات بزرگی را در مدل قیمت گذاری پیشنهاد می کند

در حال حاضر این بدان معناست که وقتی سازندگان تراشه مانند کوالکام از طراحی بازوی یکی از SoC های خود مانند اسنپدراگون استفاده می کنند، حق امتیاز Arm را بر اساس ارزش تراشه پرداخت می کنند.

میانگین قیمت یک تراشه تلفن هوشمند از کوالکام 24 دلار است، در حالی که میانگین قیمت یک گوشی هوشمند فروخته شده در ایالات متحده در سال 2022، 299 دلار بود. بر این اساس، Arm به معنای افزایش سود است، در صورتی که آنها حق امتیاز را در همان جایی که هستند حفظ کنند. امروز.

آرم در درآمدهای سه ماهه سوم سال مالی 22 خود، مجموع درآمد 746 میلیون دلاری را گزارش کرد که 28 درصد سال به سال افزایش یافته است که همه این درآمدها ناشی از مجوز و حق امتیاز است. برخی از خوانندگان ممکن است تلاش انویدیا برای تصاحب Arm به مبلغی کمتر از 40 میلیارد دلار را به خاطر بیاورند، معامله ای که در نهایت پس از ناکامی در غلبه بر مشکلات نظارتی از بین رفت.

چند نفر قبلاً اشاره کرده‌اند که این حرکت Arm ممکن است فرصتی به RISC-V، یک معماری مجموعه دستورالعمل منبع باز که در سال 2015 راه‌اندازی شد، اما استفاده محدودی را در خارج از دستگاه‌های IoT مشاهده کرده است، بدهد. با توجه به اینکه Arm اساساً در بازار موبایل انحصار دارد و اپل تقریباً تغییر خود را به Arm در تمام پلتفرم‌ها تکمیل کرده است، اگر سازندگان مدل جدید Arm را خیلی گران بدانند، این اقدام اخیر ممکن است در را برای رقبا باز کند.

بخونید:  Gorilla Glass Victus 2 برای دوام بهتر در برابر قطرات روی سطوح ناهموار مانند بتن طراحی شده استمنبع

در متن: Softbank مالک Arm مدتی است که با مشکلات مالی مواجه بوده و به دنبال افزایش سود از با ارزش ترین دارایی خود، مجموعه دستورالعمل Arm است. تراشه‌های مبتنی بر معماری Arm تقریباً در همه دستگاه‌های محاسباتی سیار یافت می‌شوند و اخیراً به سرورها راه پیدا کرده‌اند. با یک مدل قیمت گذاری پیشنهادی جدید، Arm به دنبال تغییر نحوه عملکرد مدل مجوز تراشه خود است.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، طراح چیپ بریتانیایی آرم، پیشنهادی را ارائه کرده است که نحوه دریافت مجوز تراشه را تغییر می دهد. Sravan Kundojjala، تحلیلگر TechInsights می‌گوید: با مدل فعلی، Arm حق امتیاز 1 تا 2 درصد را بر اساس ارزش تراشه دریافت می‌کند.

مدل پیشنهادی جدید تغییر بزرگی را اعمال می‌کند، جایی که Arm حق امتیاز را بر اساس میانگین قیمت فروش دستگاه‌ها دریافت می‌کند. این بدان معناست که آرم به جای شارژ کردن کوالکام، اکنون تولیدکنندگانی مانند موتورولا و سامسونگ را شارژ خواهد کرد.