Astranis با موفقیت فناوری ماهواره ای کم هزینه خود را برای اتصال به اینترنت آزمایش کرد

Astranis سپس در به دست آوردن کنترل ماهواره، ارسال دستورات و به روز رسانی برای نرم افزار کنترل پرواز (زیرا حتی فضا نمی تواند شما را از به روز رسانی اجباری نرم افزار نجات دهد) و تنظیم مدار ماهواره برای قرار دادن آن در موقعیت جغرافیایی بر فراز آلاسکا موفق بود.

در مقایسه با شبکه‌های جهانی ماهواره‌های اینترنتی مانند استارلینک اسپیس ایکس یا طرح IRIS² که توسط اتحادیه اروپا تأمین مالی می‌شود، آسترانیس بر اساس هر مشتری، در یک زمان به یک منطقه از کره زمین خدمات می‌دهد. این شرکت قبلاً چهار ماهواره ارزان قیمت دیگر ساخته است تا به نیازهای ارتباطی یک مشتری در پرو، وای فای خطوط هوایی (با دو فضاپیما) و یک مشتری “نامشخص” دیگر پاسخ دهد.

Arcturus قبل از برقراری ارتباط با پایانه‌های کاربر در آلاسکا، که در آن آسترانیس پهنای باند پرسرعت را به Pacific Dataport، یک ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی محلی، ارائه می‌کند، توانست با یک دروازه اینترنتی در یوتا ارتباط برقرار کند. آسترانیس گفت: همه چیز نرم‌تر از حد انتظار پیش رفت و Arcturus اکنون به عنوان یک نمایش زنده نشان می‌دهد که فناوری ماهواره‌ای کوچک این شرکت می‌تواند در شرایط محیطی سخت فضا کار کند و زنده بماند.

این چهار ماهواره باید در اواخر تابستان امسال یا اوایل پاییز با یک ماموریت اختصاصی فالکون 9 پرتاب شوند، اما آسترانیس از قبل با برنامه های بلندپروازانه ای برای آینده فکر می کند. این شرکت که 550 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده و تیمی متشکل از 300 نفر را استخدام کرده است، می خواهد تولیدات خود را افزایش دهد تا دو ماهواره در ماه جمع آوری کند و سپس ده ها و “صدها” ماهواره را در فضا پرتاب کند.

بخونید:  کمیسیون اتحادیه اروپا TikTok را به دلیل ترس از امنیت سایبری از دستگاه های کارمندان ممنوع می کندمنبع

ماهواره‌های Astranis بر اساس فناوری توسعه‌یافته داخلی ساخته شده‌اند و در مقایسه با ماهواره‌هایی که توسط سایر شرکت‌های فضایی مانند SpaceX ارائه می‌شوند، نسبتاً کوچک و کم‌هزینه هستند. طراحی “نسل بعدی” این شرکت تنها 400 کیلوگرم وزن دارد و از یک محموله اختصاصی تعریف شده توسط نرم افزار برای ارتباطات رادیویی استفاده می کند.

ماهواره 1 متر در 1 متر برای کار در یک مدار زمین ثابت طراحی شده است، به این معنی که فضاپیما جهت چرخش زمین را دنبال می کند و برای ناظران زمینی بی حرکت به نظر می رسد. آسترانیس آرکتوروس، اولین ماهواره خود را در اوایل ماه جاری با موشک فالکون هوی پرتاب کرد. چند ساعت بعد، محموله با موفقیت در مدار مستقر شد و “بال” (یعنی آرایه های خورشیدی) و بازتابنده های خود را باز کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ آسترانیس یک شرکت فضایی نسبتا کوچک است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا قرار دارد و مأموریت دارد اتصال اینترنتی مناسب را به مناطق محروم ارائه دهد. اولین ماهواره آسترانیس اکنون در فضا است و این فناوری همانطور که انتظار می رود کار می کند، بنابراین این شرکت در حال برنامه ریزی پرتاب های بعدی خود است.