AT&T و شریک comsat اولین تماس ماهواره ای “مستقیم با تلفن هوشمند” را تکمیل کردند

با قضاوت بر اساس وب‌سایت AST، به نظر می‌رسد که این استارت‌آپ علاقه‌مند به همکاری با اپراتورهای تلفن همراه برای ارائه خدمات آلاکارته در زمانی که مشتریان با مناطق پوشش ضعیف و گزینه‌های ماهانه برای سیگنال‌دهی مداوم ماهواره‌ای مواجه می‌شوند، علاقه‌مند است.

SpaceMobile می گوید comsat BW3 می تواند خدمات 2G، 3G، 4G LTE و 5G را از مدار پایین زمین ارائه دهد. این پیشرفت می تواند اساساً ارتباطات سلولی را پس از تکمیل شبکه آن متحول کند.

تصویر بزرگ: Big Telecom امروز با برقراری اولین تماس “مبتنی بر فضایی” با استفاده از یک تلفن همراه معمولی جهش قابل توجهی به جلو داشت. این پیشرفت می تواند پوشش بهتری را در مناطق مرده و کشورهای در حال توسعه فراهم کند. اپراتورها به زودی می توانند با کمک ارائه دهندگان ارتباطات ماهواره ای، پهنای باند سلولی را با سرعت های مختلف در هر نقطه از جهان ارائه دهند.

تاکنون، AT&T تنها شریک تلفن همراه SpaceMobile است که Vodafone و Rakuten پشتیبانی مهندسی را ارائه می‌کنند. با این حال، سایر اپراتورها با شرکت های مختلف در حال پرش به شبکه پوشش ماهواره ای هستند. در سال 2021، ورایزون اعلام کرد که خدمات مشابهی را با استفاده از شبکه ماهواره ای پروژه کویپر آمازون ارائه خواهد کرد. در همین حال، T-Mobile با SpaceX برای استفاده از آرایه Starlink خود شریک شده است.منبع

SpaceMobile ادعا می کند که “اولین و تنها شبکه پهن باند سلولی مبتنی بر فضا را می سازد.” این شبکه می‌تواند اثر “می‌توانی اکنون مرا بشنوی” را از بین ببرد و مناطق مرده و کشورهای در حال توسعه را پوشش دهد. مناطق روستایی نیز می توانند از مزایایی برخوردار باشند.

بخونید:  کارت صدا: ارزش خرید دارد یا فقط یک محصول طاقچه؟

غول مخابراتی AT&T در حال حاضر با ایده ارائه پوشش پهنای باند جهانی از 2G تا 5G به مشتریان خود وارد عمل شده است. با این حال، هنوز خیلی زود است که حدس بزنیم که خدمات ماهواره ای/سلولی چقدر هزینه دارد. SpaceMobile بدون شک برای استفاده از ماهواره‌های خود از اپراتورها شارژ می‌کند، و این شرکت به‌طور مشخص تبدیل شدن به یک ارائه‌دهنده انفرادی را رد نکرد.

با همکاری AT&T، Vodafone و Rakuten، استارتاپ ارتباطات ماهواره‌ای AST SpaceMobile با برقراری تماس ماهواره‌ای از یک تلفن همراه معمولی، پیشرفت کرده است. روز سه‌شنبه، این شرکت برای برقراری تماس صوتی دو طرفه با توکیو، ژاپن، از یک گوشی سامسونگ گلکسی S22 اصلاح نشده در میدلند تگزاس استفاده کرد. در این آزمایش از طیف AT&T برای پرتاب سیگنال به ماهواره BlueWalker 3 (BW3) SpaceMobile استفاده شد.

آبل آولان، رئیس و مدیر اجرایی AST SpaceMobile، گفت: “با دستیابی به چیزی که زمانی بسیاری غیرممکن می دانستند، ما به مهم ترین نقطه عطف تا به امروز در تلاش خود برای ارائه پهنای باند سلولی جهانی از فضا رسیده ایم.” من بی نهایت به تیم و شرکای باورنکردنی خود افتخار می کنم که فداکاری تزلزل ناپذیر و تلاش های خستگی ناپذیر آنها ما را به این لحظه مهم رسانده است.

آولان گفت: «در حالی که لحظه‌ای را برای جشن گرفتن این موفقیت بزرگ اختصاص می‌دهیم، همچنان بر مسیر پیش رو و گام‌های اساسی بعدی که ما را به هدفمان برای تغییر روش اتصال جهان نزدیک‌تر می‌کند، متمرکز می‌مانیم.»