Backblaze می گوید که قابلیت اطمینان SSD فقط کمی بهتر از HDD است

با این حال، این واقعیت که تفاوت در سطح قابلیت اطمینان کاملاً خیره کننده نیست (0.66٪ AFR) بسیار تعجب آور است، زیرا SSD ها اساساً فقط الکترون ها را از طریق تراشه های حافظه حرکت می دهند در حالی که هارد دیسک ها باید با مکانیزم پیچیده (و مستعد خرابی) مقابله کنند. استفاده از صفحات چرخان و سرهای مغناطیسی خواندن/نوشتن بسیار حساس.

نکته جالب در مورد گزارش Backblaze این است که این شرکت از یک واحد SSD ساخته شده توسط سامسونگ که یک بازیگر اصلی در بازار مصرف SSD است استفاده نکرده است. یک توضیح احتمالی این است که درایوهای سامسونگ ارزان نیستند و Backblaze اساساً از ارزان‌ترین درایوهایی استفاده می‌کند که می‌توانند به صورت عمده بخرند.

برای اولین بار، آخرین گزارش Backblaze در مورد قابلیت اطمینان درایو ذخیره سازی، به جای واحدهای HDD به تنهایی، بر روی درایوهای حالت جامد (SSD) تمرکز دارد. این شرکت استفاده از SSD ها را در سه ماهه چهارم سال 2018 آغاز کرد و از واحدهای مبتنی بر NAND Flash به عنوان درایوهای بوت به جای درایوهای ذخیره داده استفاده کرد. Backblaze از درایوهای درجه مصرف کننده استفاده می کند و اطلاعات مربوط به نرخ شکست سالانه (AFR) را در مورد 13 مدل مختلف از پنج سازنده مختلف ارائه می دهد.

در متن: Backblaze یک شرکت مستقر در کالیفرنیا است که با خدمات ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری از داده ها سر و کار دارد. هر ساله، این سازمان داده‌های قابل اطمینان جالبی در مورد ناوگان بزرگ واحدهای ذخیره‌سازی به کار گرفته شده در پنج مرکز داده خود در سراسر جهان ارائه می‌کند.

بخونید:  بهترین دوست انسان: سگ برای رقابت در کنار انسان های اسپیدرانر در AGDQ 2024

جدای از تفاوت اندک در قابلیت اطمینان بین HDD و SSD، شگفتی (ناخوشایند) دیگری که از آخرین گزارش Backblaze می آید این است که گزارش SMART در مورد دیسک های حالت جامد چقدر می تواند بی فایده باشد. ویژگی های Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology (SMART) از لحاظ تاریخی برای گزارش و تجزیه و تحلیل سلامت عمومی HDD استفاده می شده است، اما سازندگان SSD از این آمار به طور متناقض و به روشی غیر استاندارد استفاده می کنند. این بدان معنی است که شما نمی توانید یک مقایسه معتبر بین مدل های مختلف درایو تنها بر اساس آمار SMART انجام دهید.منبع

به گفته Backblaze، بررسی 2022 Drive States بر اساس داده های ثبت شده از 2906 واحد بوت SSD است و اساساً آنچه را که شرکت در گزارش میانسالی 2022 خود گفته بود تأیید می کند. Backblaze می گوید SSD ها نسبت به HDD ها قابل اعتمادتر هستند، زیرا نرخ AFR کمتری (0.98٪) در مقایسه با HDD ها (1.64٪) نشان می دهند.

دلایل خرابی درایوها مشخص نیست، زیرا فقط یک سازنده SSD تجهیزات مورد نیاز برای تشخیص قابل اعتماد را دارد. برای سال 2022، Backblaze می‌گوید که هفت مدل از 13 مدل درایو اصلاً خرابی نداشتند. شش مدل از این هفت مدل تعداد محدودی «روز رانندگی» (کمتر از 10000) داشتند، این شرکت پذیرفته است، به این معنی که داده‌های کافی برای پیش‌بینی قابل اعتماد در مورد میزان خرابی آنها وجود ندارد.