Bandai Namco هک را تایید می کند و در حال بررسی دامنه آسیب است


چه اتفاقی افتاده؟ اوایل این هفته گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه Bandai Namco هدف یک حمله باج افزار قرار گرفته است. گروهی که مسئولیت آن را بر عهده گرفت، که در محافل با نام BlackCat شناخته می‌شود، روز دوشنبه باندای نامکو را با مرجع «داده‌ها به زودی» به عنوان هدف فهرست کرد. این شرکت از آن زمان شایعاتی مبنی بر اینکه اخیراً توسط هکرها هدف قرار گرفته است را تأیید کرده و به بررسی این موضوع ادامه می دهد.

این شرکت در بیانیه ای که برای Eurogamer منتشر کرد، گفت: «در 3 جولای 2022، Bandai Namco Holdings Inc. تأیید کرد که با دسترسی غیرمجاز شخص ثالث به سیستم های داخلی چندین شرکت گروه در مناطق آسیایی (به استثنای ژاپن) مواجه شده است.

این ناشر افزود که از آن زمان اقداماتی را برای مسدود کردن دسترسی به سرورها برای جلوگیری از حملات بیشتر انجام داده است. نکته قابل توجه، Bandai Namco این احتمال را رد نکرد که اطلاعات مشتریان مربوط به اسباب‌بازی‌ها و تجارت سرگرمی‌اش در مناطق آسیایی به خطر بیفتد.

Bandai Namco گفت که هنوز در حال بررسی دامنه خسارت است و در صورت لزوم اطلاعات جدید را به اشتراک خواهد گذاشت. این شرکت همچنین متعهد شد برای تقویت امنیت خود با سازمان های خارجی همکاری کند و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار حادثه انجام دهد.

Bandai Namco به فهرست رو به رشدی از شرکت‌های بازی‌های ویدیویی می‌پیوندد که اخیراً مورد هدف قرار گرفته‌اند. Capcom در اواخر سال 2020 مورد حمله باج افزار قرار گرفت که اطلاعات مشتریان و شرکت ها را به خطر انداخت. در اوایل سال 2021، هکرها کد منبع و اسناد تجاری را از CD Projekt Red بدست آوردند. چند ماه بعد، الکترونیک آرتز هدف حمله ای قرار گرفت که منجر به از دست دادن کد منبع و موارد دیگر شد.

اعتبار تصویر: مکس بندرمنبع